Olkuscy harcerze gościli w ostatni weekend swoich kolegów – zuchy i harcerzy z sąsiedniego Hufca Krzeszowice. 115-osobowa grupa spędziła bardzo intensywne i pełne interesujących zajęć dwa dni. Towarzyszyli im olkuscy harcerze, którzy byli przewodnikami dla swoich kolegów. Dzieci odwiedziły Muzeum Regionalne PTTK i Muzeum Pożarnictwa. Wiedzę o naszym mieście, poprzez historię i legendy, zdobywały również podczas gry miejskiej.

 

– Wieczorem odbyło się śpiewowisko ze slajdowiskiem zdjęć zrobionych podczas intensywnego dnia. W niedzielę, po Mszy harcerskiej w Bazylice, wszyscy spotkali się na płycie rynku, aby wziąć udział w apelu kończącym złaz. Było nam bardzo miło, że udział w nim wzięli nasi goście – Andrzej Feliksik oraz dyrektor LO IV Piotr Grojec, który ciepło ugościł w swojej szkole tak licznie przybyłych harcerzy. Wszyscy zaproszeni stanęli razem z harcerzami do wspólnego kręgu. Komendant Hufca Krzeszowice, hm. Bartosz Zawisza podkreślał, że weekend w Olkuszu był dla maluchów bardzo ciekawym przeżyciem – opowiada pwd. Anna Gęgotek, komendantka olkuskiego Hufca

Dzieci i młodzież z powiatu olkuskiego, które chciałyby zasilić szeregi harcerzy, mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu 606208754.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Harcerz
Harcerz
10 lat temu

[quote name=”Tubylec”]hehehe, przecież to jest nawiedzone kółko różańcowe a nie harcerstwo! 😆 😆 :lol:[/quote]
Raczej umundurowane kółko różańcowe 😉

Tubylec
Tubylec
10 lat temu

hehehe, przecież to jest nawiedzone kółko różańcowe a nie harcerstwo! 😆 😆 😆

DD
DD
10 lat temu

Nienawidzę harcerstwa!