sukces żaczka 2019 2

Artykuł sponsorowany
Podopieczna Pracowni Plastycznej Ogniska Artystycznego „Żaczek” w Olkuszu – Natalia Rachlewicz (6 l.) – została nagrodzona w finale XI Ogólnopolskiego Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.

Podsumowanie konkursu pod hasłem: „Rok polski w tradycji i obyczajach” wraz z uroczystym otwarciem wystawy pokonkursowej, odbyło się 13 marca br. w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży w Warszawie. Niezwykłemu wydarzeniu towarzyszyła Wioletta Sarota-Stach, opiekun artystyczny uzdolnionej laureatki oraz rodzice.

Celem tych ogólnopolskich zmagań artystycznych, organizowanych co 2 lata, jest zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, tradycjami i obyczajami związanymi z typowo polskim rokiem kalendarzowym. Poprzez swoją specyfikę, tematykę i przesłanie zachęca do kontaktu międzypokoleniowego. Przypomina o naszych korzeniach i podkreśla rolę tożsamości kulturowej w procesie przenoszenia emocji na rodzące się dzieło.

sukces żaczka 2019 1

Jury w składzie: Hanna Stefańska, Ewa Rakoczy, Jadwiga Ruzikowska, Tadeusz Walter i Robert Jankowski, dokonało przeglądu 658 prac z 68 placówek oświatowych i instytucji kultury. Przyznano 30 równorzędnych nagród a 128 prac zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej w Galerii Ogrodu Zimowego Pałacu Młodzieży.

Ze zgłoszonych do przeglądu prac dziewcząt i chłopców, jakie cierpliwie i odważnie powstawały podczas kilkugodzinnych sesji w pracowniach „Żaczka”, za które autorom należą się również wielkie brawa, wyłoniono jedną, malarską pracę do nagrody i drugą wyróżniając możliwością wystawienia.

Radosna atmosfera podczas wręczenia dyplomów i nagród udzieliła się tego popołudnia wszystkim uczestnikom wernisażu. Pablo Picasso kiedyś powiedział: „Gdy przychodzi natchnienie, zastaje mnie przy pracy”. Życzymy więc kolejnych sukcesów oraz twórczych wyzwań artystycznych i pedagogicznych. Gratulujemy! {jcomments off}

Ognisko Artystyczne „Żaczek”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze