klucze dzien edukacji

Podczas spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Wójt Gminy Norbert Bień wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia zawodowe jedenastu nauczycielom i dwóm dyrektorom szkół. Spotkanie, zorganizowane w Urzędzie Gminy Klucze, uatrakcyjnił występ Kingi Kasprzyk, mieszkanki Jaroszowca, laureatki Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Nagrody Wójta Gminy Klucze, wręczane osobiście przez Norberta Bienia oraz przez Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty Jarosławę Kraszewską, otrzymało jedenastu nauczycieli: Lidia Jurczyk z Przedszkola w Kluczach, Renata Szatan z Gimnazjum w Bydlinie, Jowita Pandel-Myrcik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczówku, Maria Mól z ZSP w Bydlinie, Aneta Miszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Kluczach, Marek Starczyński z Gimnazjum w Kluczach, Aleksandra Krzyżak z Gimnazjum w Kluczach, Edyta Mędrek z ZSP w Chechle, Maria Stachowicz z ZSP w Chechle, Halina Cichoń z ZSP w Kwaśniowie Dolnym i Agnieszka Wydmańska z ZSP w Kwaśniowie Dolnym.

Wójt Norbert Bień wręczył także nagrody dwóm dyrektorom placówek oświatowych z Gminy Klucze: Annie Kotara – dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chechle i Krzysztofowi Dąbrowskiemu – dyrektorowi Gimnazjum w Bydlinie.
Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej było także okazją do wręczenia nominacji na stopień nauczyciela mianowanego. Otrzymały je Maria Stachowicz i Agnieszka Wydmańska (obie panie są wśród wyróżnionych nagrodami wójta za osiągnięcia zawodowe).

Na spotkaniu, oprócz grona wyróżnionych nauczycieli, gościli dyrektorzy szkół, przedszkoli i zespołów szkolno-przedszkolnych w gminie Klucz oraz radni gminy i przedstawiciele związków zawodowych nauczycieli. Goście, a także Wójt Gminny Klucze, złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty z okazji ich święta. Podczas uroczystości w Urzędzie Gminy specjalne podziękowania za osiągnięcia zawodowe, długoletnią pracę pedagogiczną i kierowniczą otrzymała była dyrektor Gimnazjum w Kluczach Elżbieta Jaworska, która od tego roku szkolnego odeszła na emeryturę.

Miłym i wzruszającym akcentem spotkania był przepiękny występ Kingi Kasprzyk z Jaroszowca. Mieszkanka Jaroszowca dla szacownego grona gości zaśpiewała kilka piosenek, wśród nich pełen pozytywnej energii przebój Hanny Banaszak „Pogoda ducha” oraz nostalgiczną „Laleczkę z saskiej porcelany” Jacka Cygana i Majki Jeżowskiej. Przypomnijmy, że w tym roku podczas 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Kinga otrzymała wyróżnienie przewodniczącej jury festiwalu.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze