kronika policyjna

Klucze. Posiadał narkotyki
W niedzielę 10 marca funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy, który posiadał narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w niedzielę po godzinie 20, na terenie kompleksu leśnego w Kluczach. Policjantów zaniepokoiło zachowanie dwóch osób, które znajdowały się w samochodzie. Mężczyźni na widok policjantów byli bardzo nerwowi i najwyraźniej mieli coś do ukrycia. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. Podczas legitymowania i kontroli osobistej jeden z mężczyzn w wieku 33 lat, miał przy sobie susz roślinny i woreczek strunowy z białym proszkiem. Przeprowadzone badanie wykazało, że to marihuana i amfetamina. 33-letniego mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do policyjnego aresztu. Następnego dnia podejrzany usłyszał zarzut z art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani tj. posiadania środków odurzających i substancji psychotropowej. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Bukowno. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych
Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie przeprowadzili działania, w trakcie których zabezpieczyli 20 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Policjanci mieli podejrzenia, że na terenie jednej z posesji w gminie Bukowno znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich przypuszczenia sprawdziły się. 14 marca funkcjonariusze przeszukali mieszkanie właściciela posesji i pomieszczenia gospodarcze, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 20 automatów, których posiadanie jest zabronione prawem. Zgodnie z art. 107 d ustawy kodeksu karno-skarbowego: „Kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie”. Ujawnione automaty do gry zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Olkusz. Kradzież portfela
Olkuska policja zajmuje się sprawą kradzież portfela, w którym były pieniądze i dokumenty. Jak ustalono, do kradzieży doszło 19 marca w autobusie miejskim. Starty poniosła mieszkanka Bolesławia.

Olkusz. Włamanie do samochodów
16 marca w Olkuszu na ulicy Adama Mickiewicza włamano się do samochodu marki Audi, z którego skradziono skrzynki z elektronarzędziami oraz dwa telefony komórkowe. 19 marca policjanci z komendy przyjęli kolejne zawiadomienie w sprawie kradzieży z włamaniem. Nieustalony na chwilę obecną sprawca, włamał się do samochodu marki Renault Kangoo, który zaparkowany był na ulicy Piotra Ściegiennego w Olkuszu. Złodziej ukradł z pojazdu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz elektronarzędzia. Szkodę poniósł mieszkaniec Olkusza. Za kradzież z włamaniem kodeks skarny przewiduje do 20 lat pozbawienia wolności.

Powiat. Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom
16 marca w Chechle policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy. Kierujący alfą romeo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zaparkowanego na poboczu drogi volkswagena. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca alfy ma 0,86 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 18 marca funkcjonariusze z Komisariatu w Bukownie zatrzymali w Żuradzie 24-letniego kierowcę skutera. Mężczyzna prowadził skuter, mając ponad pół promila alkoholu. Ponadto w czasie kontroli osobistej mundurowi znaleźli i zabezpieczyli marihuanę, którą posiadał przy sobie 24-latek. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających zagrażamy swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Komunikaty:
Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Renault Megan, do którego doszło 21 lutego 2019 roku na parkingu przy Rynku w Olkuszu. Nieustalony do chwili obecnej sprawca, uszkodził renault i odjechał z miejsca. Osoby, które były świadkami i mają informację w tej sprawie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 236 lub 997.

Policjanci z Olkusza zajmują się sprawą uszkodzenia kompletu znaków drogowych U-6a (tablica kierująca i znak kierujący do jazdy z prawej strony). Do uszkodzenia doszło 31 stycznia 2019 roku na wyspie azylu w Zedermanie. Osoby, które były świadkami tego darzenia, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 236.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze