Wolbrom

Nie tak dawno pisaliśmy o błyskotliwej karierze wolbromskiej judoczki Aleksandry Kalety. Z tym większą przyjemnością donosimy o jej kolejnym sukcesie. Reprezentująca barwy Polski, a na co dzień trenująca w UKS Judo Wolbrom, Ola wywalczyła 5 miejsce w dalekim Abu Dhabi w zawodach z cyklu Grand Slam.

Ola Kaleta (-52kg) rozpoczęła od pewnej wygranej przed czasem z Diyorą Keldiyorovą z Uzbekistanu, stosując technikę kouchi-gari oraz sumi gaeshi. W walce ćwierćfinałowej uległa Khorloodoi Bishrelt z Mongolii. W repasażach podopieczna Czesława Łaksy pokonała reprezentantkę USA z Katelyn Jarrell, co sprawiło, że znalazła się w pojedynku o brąz. W starciu, którego stawką był najniższy stopień podium zmierzyła się z Gefen Primo z Izraela. Niestety, nasza reprezentantka musiała uznać wyższość rywalki – po otrzymaniu dwóch kolejnych kar shido, straciła jeszcze punkt przez waza-ari, aż w końcu, po trzecim upomnieniu, przegrała z reprezentantką Izraela 0:11. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele i z pewnością Oli należą się gratulacje – została 5 zawodniczką turnieju i tym samym uzyskała kolejne 360 punktów w rankingu Światowej Federacji Judo /IJF/. Turniej w Abu Dhabi jest najwyższy rangą /Grand SIam/ w Pucharze Świata, który jest m.in. podstawą do kwalifikacji olimpijskich.

Trener Czesław Łaksa od początku istnienia UKS Judo Wolbrom marzy o olimpijskiej karierze dla swoich wychowanków. Dotychczasowe sukcesy Oli, a także jej stały zawodniczy rozwój dobrze wróżą temu marzeniu. Oby się spełniło!

Aktualnie mistrzyni z Wolbromia trenuje na campie z kadrą Polski w Izraelu, skąd uda się do Spały.