Oliwia z opiekunami 2

Program stypendialny ASSIST (American Secondary Schools for International Students and Teachers) umożliwia najzdolniejszym uczniom z całego świata spędzenie jednego roku szkolnego w renomowanej, prywatnej szkole średniej w USA. W tym roku stypendia przyznano tylko czterem osobom z Polski. Wśród nich znalazła się ubiegłoroczna absolwentka szkoły w Dłużcu – Oliwia Bryzik.

– Wiadomość o sukcesie naszej uczennicy przyjęliśmy z wielką radością i satysfakcją – informują dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu, którzy wspierali dziewczynę w walce o stypendium.

Procedura rekrutacyjna programu stypendialnego Assist była dużym wyzwaniem, wymagającym od kandydatów nie tylko świetnej znajomości języka angielskiego, ale także dużej wiedzy ogólnej. Niezwykle ważnym elementem składanej aplikacji były listy polecające, w których szkolni opiekunowie: dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz oraz nauczycielki Aneta Osmęda i Anna Świerczek-Mól rekomendowali swoją wychowankę, jako osobę wartą docenienia i szansy na kontynuację edukacji za granicą.

– Nasza absolwentka, dzięki wielkiej determinacji rodziny i wspierana przez szkołę, zwycięsko przeszła wszystkie etapy rekrutacji i przyszły rok szkolny spędzi w prestiżowej amerykańskiej szkole średniej w Putney, w stanie Vermont. Czesne w tej szkole wynosi 60 tys. dolarów – relacjonuje z satysfakcją dyrektor Szczepankiewicz. – Oliwia to osoba naprawdę wyjątkowa, a jej wiedza i umiejętności – wybitne. W  trakcie nauki w naszej szkole dziewczynka brała udział w wielu konkursach z języka angielskiego, niemieckiego, polskiego, matematyki, historii, przyrody i we wszystkich osiągała w nich wspaniałe wyniki. Jej sukcesy zawsze były powodem do dumy i promowały szkołę w środowisku lokalnym. Kończąc szkołę, ze względu na znaczące sukcesy, Oliwia otrzymała w roku szkolnym 2016/2017 tytuł „Absolwentki Roku” – dodaje dyrektor.

– Oliwia jest osobą kreatywną, rzetelną, ciekawą świata i wytrwałą w dążeniu do celu. Dlatego z pewnością poradzi sobie w nowym środowisku. Zdecydowanie zasłużyła na to, żeby kontynuować rozwój swoich umiejętności i talentów. Nic bardziej nie cieszy nauczyciela, jak sukcesy jego uczniów, dlatego gratulując Oliwii, życzymy jej spełnienia wszystkich planów i marzeń – podkreśla nauczycielka dziewczyny Aneta Osmęda.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
skrótowiec
skrótowiec
5 lat temu

[quote name=”Pani E.Barczyk”]Program stypendialny Assist .[/quote]

Program stypendialny ASSIST => tak ja bym napisał,
jako pedagog,nie mylić z nauczycielem.