DSCF6777

W sobotę, 23 czerwca, w bukowieńskim MOK-u uroczyście zakończono rok akademicki 2017/2018 Uniwersytetu Juniora. Mali studenci odebrali zasłużone dyplomy oraz wysłuchali ostatniego w tym roku wykładu.

Przybyłych do sali widowiskowej gości przywitała dyrektor MOK Aneta Nielaba, przypominając główne cele funkcjonowania Uniwersytetu Juniora w Bukownie oraz podsumowując kolejny, drugi rok jego działalności. W bieżącym roku studenci Uniwersytetu Juniora (w wieku od 6-12 lat) od października do czerwca zgłębiali tajniki wiedzy z zakresu biologii i geografii. Organizatorzy zapewnili uczestnikom ciekawe wykłady prowadzone przez pracowników wyższych uczelni, warsztaty (plastyka, robotyka), zajęcia ruchowe oraz wycieczki – m.in. na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Główną częścią sobotniej uroczystości było wręczenie małym słuchaczom pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków, które odebrali z rąk burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego, sekretarza Marcina Cockiewicza oraz przedstawiciela Banku Alior – Dawida Sadowskiego.

W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w ostatnim w tym roku akademickim wykładzie, zatytułowanym „Dinozaury”. Prelekcję wygłosił Klaudiusz Salamon z Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Warto przypomnieć, że głównym organizatorem Uniwersytetu Juniora w Bukownie jest tutejszy Miejski Ośrodek Kultury, w partnerstwie z Centrum Języków Obcych Impuls w Olkuszu, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu oraz Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.

DSCF6759

DSCF6760

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze