Olkusz

Starszy sierżant Rafał Karoń oraz aspirant Grzegorz Mrówka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu pilotowali samochód z nieprzytomnym 89-latkiem, który miał poważny uraz głowy. Policjanci zapewnili szybki, bezpieczny przejazd do szpitala w Olkuszu.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą środę (14.09.br.) po godzinie 20, w miejscowości Zederman, gdzie policjanci podejmowali czynności związane ze zdarzeniem drogowym. W pewnym momencie przy policjantach zatrzymało się BMW. Młody mężczyzna w pośpiechu wysiadł z samochodu i bardzo zdenerwowany podbiegł do policjantów. Powiedział, że musi szybko dostać się do szpitala, ponieważ wiezie tam swojego dziadka, który przewrócił się, ma uraz głowy i jest nieprzytomny. 

Policjanci bez chwili zwłoki poinformowali o sytuacji dyżurnego, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe i podjęli pilotaż samochodu z rannym 89-latkiem. Na miejscu jeden z policjantów wbiegł do szpitala, aby poinformować personel medyczny, drugi został przy samochodzie, aby kontrolować stan poszkodowanego. Momentalna reakcja pozwoliła na szybkie przekazanie rannego mężczyzny pod specjalistyczną opiekę  medyczną.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze