Prędkość jest jednym z głównych czynników wpływających na ryzyko powstawania wypadków drogowych. Doświadczeni policjanci olkuskiej grupy „SPEED” nie zwalniają, regularnie nadzorują ruch na drogach powiatu olkuskiego. Zwracają  uwagę na karygodne zachowania kierowców i notoryczne przekraczanie prędkości.

Kierowcy  często łamią przepisy obowiązujące na drogach,  bo jak sami twierdzą samochody są teraz lepsze i szybsze. Osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg. Zwolenników poruszania się z dużą prędkością, nie martwią informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze. Aby temu zaradzić, policjanci ruchu drogowego prowadzą liczne kontrole, czuwając nad bezpieczeństwem na drodze.

Grupa „SPEED” działa na terenie całego garnizonu, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.  Mundurowi ujawniają bardzo nieodpowiedzialne zachowania kierowców. Sprawcy wykroczeń nie pozostają bezkarni. Od początku maja funkcjonariusze, ujawnili 98 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego większość  to nadmierna prędkość. Za  przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym 3 kierującym zatrzymano prawo jazdy. Zatrzymano również kierującego, który kierował pomimo sądowego zakazu.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze, a także o przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń prędkości! 14 maja br. w ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”  policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu ujawnili 68 przypadków przekraczania dozwolonej prędkości i zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto mundurowi  zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, 39-letni mieszkaniec gminy Olkusz, prowadził pojazd pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. Kierowca mercedesa miał ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze