Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują epidemię koronawirusa. Bez żadnych skrupułów, oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości lecznicze i zwalczające wirusa. Nie tylko pukają do domów i mieszkań, często starszych osób, w Internecie podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa, czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie ulegajmy panice i nie dajmy się oszukać. O każdym takim przypadku, informujmy Policję.

Przestępcy wykorzystują obecną sytuację. Dla nich jest to łatwy sposób do szybkiego wzbogacenia się. Pukają do domów i mieszkań, często osób starszych, oferując im różne produkty. Są to talizmany, amulety, zioła czy herbaty. Wszystkie z tych produktów i przedmiotów mają mieć uzdrowieńczą moc i chronić przed zarażeniem. Policjanci ostrzegają, przed takimi ofertami. Żaden z tych produktów nie posiada właściwości leczniczych.

Jak zapobiec zachorowaniu, jak się leczyć i co zrobić w przypadku zarażenia, takie informacje można uzyskać, dzwoniąc na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia nr tel. 800-190-590.

Oszustwa pojawiły się również w Internecie. W sieci można spotkać wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy podszywają się pod Służby Sanitarne,  Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje walczące z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. W Polsce odnotowano już takie przypadki.  Oszuści rozpowszechniają w Internecie nieprawdziwe informacje dotyczące produktów, ale także  ewentualnych metod leczenia tego wirusa. Przestępcy, oferują do sprzedaży np. refundowane szczepionki. Informacje te rozpowszechniają, przesyłając sms, do którego dołączony jest link kierujący do strony z płatnościami.

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. Nie dajmy się zwieść pozorom, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa, czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też osób, które oferują nam cudowne leki czy produkty, do swoich domów. Bądźmy czujni i rozważni! O każdym takim przypadku informujmy Policję.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze