Kwaśniów Dolny

Na terenie kompleksu leśnego w Kwaśniowie Dolnym grzybiarz znalazł pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Policja zabezpieczała znalezisko do czasu przybycia wojskowych saperów.

W lesie w Kwaśniowie Dolnym grzybiarz znalazł pocisk artyleryjski o długości około 40 cm  i średnicy 15 cm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku powiadomiono 16 Batalion Powietrzno-Desantowy z Krakowa. Miejsce znalezienia niewybuchu było zabezpieczone przez olkuskich policjantów przed dostępem osób postronnych do czasu aż żołnierze zabrali pocisk do neutralizacji.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są pociski różnego rodzaju oraz kalibru olkuska Policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. Kiedy odnajdziemy pocisk pod żadnym pozorem  nie zmieniamy jego położenia, nie dotykamy ani rozbrajamy go. Takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a zwłaszcza dzieci.  W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot, jak najszybciej należy powiadomić o tym fakcie Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze