Żory

Turniej w Żorach, choć towarzyski, to jednak z dużą dawką emocji i traktowany przez trenerów wszystkich uczestników jako ważny punkt przygotowań do zbliżającego się sezonu. Stawka imprezy w hali MTS-u również bardzo ciekawa, bo oprócz wysoko mierzących gospodyń, także aspirująca do szczytu tabeli grupy B Sośnica Gliwice oraz jedna z czołowych ekip grupy A MKS PR Gniezno. Obsada dwudniowych zmagań w Mieście Ognia bardzo solidna i zarazem zbyt mocna jak na weekendową dyspozycję olkuszanek. Podopieczne Marcina Księżyka w trzech spotkaniach zaliczyły komplet porażek.

– Bardzo cenna lekcja i zarazem doskonały poligon doświadczalny dla naszych młodych zawodniczek. Turnieje, tym bardziej o sparingowym charakterze rządzą się swoimi prawami. Dużo zmienialiśmy, dużo było próbowania czegoś nowego. Na pewno zabrakło nam doświadczenia, ale wierzę, że ono przyjdzie z czasem – zaznacza szkoleniowiec Srebrnych Lwic.

Sobotnią rywalizację w Żorach olkuszanki rozpoczęły od porażki 22:28 z Gnieznem. Do przerwy rywalki prowadziły skromnie, zaledwie dwoma bramkami. Po zmianie stron Lwice dzielnie się trzymały, jednak to nie wystarczyło aby utrzeć nosa późniejszym triumfatorkom całej imprezy. Drugi sprawdzian okazał się dla olkuszanek bardziej bolesny, bowiem Sośnica wygrała wysoko 48:22. Wynik mówi sam za siebie, choć momentami gra olkuszanek nie wyglądała tak źle jak wskazuje na to końcowy rezultat. W niedzielę była jeszcze szansa na zajęcie 3. miejsca, jednak zamiast obowiązkowym zwycięstwem w walce o podium nad miejscowym MTS-em, skończyło się porażką 15:31, która sprawiła, że nasze Dziewczyny tym razem na Śląsku nie zaznały smaku zwycięstwa.

Turniej z kompletem zwycięstw wygrało MKS PR Gniezno. Drugi MTS, a trzecia Sośnica.

Okres przygotowawczy wkracza w decydującą fazę. We wtorek trener Księżyk zaplanował dla swoich zawodniczek kolejny test. Do Olkusza przyjedzie Zgoda Ruda Śląska, z którą w ostatnich tygodniach Lwice mierzyły się dwukrotnie, notując porażkę i zwycięstwo. Wszystko wskazuje też na to, że z końcem tygodnia olkuszanki także towarzysko zagrają z Cracovią.

SPARING 4. SPR Olkusz – MKS PR Gniezno 22:28

SPARING 5. SPR Olkusz – SPR Sośnica Gliwice 22:48

SPARING 6. SPR Olkusz – MTS Żory 15:31

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze