Olkuski burmistrz Roman Piaśnik nie otrzymał od Rady Miejskiej wotum zaufania za 2019 rok.

Od ubiegłego roku włodarze gmin, powiatów i województw muszą przygotowywać raporty o stanie kierowanych przez siebie jednostek. Zgodnie z przepisami, powinny w nim być zawarte  informacje dotyczące podsumowania działalności włodarzy w roku poprzednim, a w szczególności realizacji: strategii i programów, podjętych przez radnych uchwał czy budżetu obywatelskiego.

Do udzielenia wotum zaufania wymagana jest bezwzględna większość głosów ustawowego składu rady (w przypadku Rady Miejskiej w Olkuszu to 11 głosów). Głosowanie poprzedziła debata nad przedstawionym raportem o stanie gminy Olkusz za 2019 rok. Nagranie z sesji, na której toczyła się dyskusja, dostępne jest na www.umig.olkusz.pl

Jak głosowali olkuscy radni?

Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowali: Wacław Chłosta, Apolinary Ćwięczek, Henryk Gamrat, Jolanta Gręda, Katarzyna Kamionka, Ewa Kiełtyka, Jan Kucharzyk, Jerzy Kwaśniewski, Wojciech Ozdoba, Grzegorz Tomsia.

Przeciw był Arkadiusz Królewicz.

Od głosu wstrzymali się: Maria Beszterdo, Józef Filas, Jarosław Gałka, Łukasz Kmita, Przemysław Kwiatkowski, Wojciech Panek, Łukasz Piątek, Małgorzata Postołek, Zbigniew Stach, Sebastian Tomsia.

10 głosów za, 1 przeciw, 10 wstrzymujących się – taki wynik oznacza, że Rada Miejska nie udzieliła burmistrzowi wotum zaufania za 2019 rok. W myśl ustawowych przepisów, w przypadku nieudzielenia wotum zaufania w dwóch kolejnych latach rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta czy burmistrza.

Na wtorkowej sesji głosowano też nad udzieleniem włodarzowi miasta absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. W tym przypadku radni jednomyślnie zagłosowali „na tak”.

fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze