Mobilizacja internautów może zdziałać cuda. Wielka akcja głosowania na olkuski rynek zakończyła się zwycięstwem naszego miasta w plebiscycie na najpiękniejszy rynek w Małopolsce, który zorganizowała krakowska wersja portalu naszemiasto.pl. Internauci chcieli w ten sposób zażartować sobie z trwających długo prac remontowych i samej kandydatury Olkusza w tym konkursie. Wśród zdjęć pięknych i odnowionych placów jest też i nasz, tyle tylko, że przypomina on plac budowy, a nie reprezentacyjny główny plac miasta. Pierwsze miejsce zdobyte, a władze komentują ten fakt jednym słowem – dziękujemy…

Kilka tygodni temu portal ogłosił konkurs na najładniejszy rynek w województwie i ku zaskoczeniu wszystkich, pojawiła się tam również kandydatura naszego miasta ze zdjęciem pokazującym wielki plac budowy. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Zwarli szeregi i między innymi na Facebooku namawiali wszystkich do oddania głosu na nasze miasto. Ponad 57 tysięcy głosów zapewniło nam pierwsze miejsce na podium i statuetkę. Internauci obszernie komentują na swoich profilach wygraną Olkusza oraz swoją opinię na temat prac, a dokładniej zbyt wolnego tempa, niż byśmy tego oczekiwali.   

Olkuski magistrat zareagował dość przytomnie i … podziękował internautom za zaangażowanie. – W tegorocznym plebiscycie portalu naszemiasto.pl „Wybierz najpiękniejszy Rynek w Małopolsce” wygrał olkuski Rynek, choć jego centralna część wciąż jeszcze jest placem budowy. Zmiany projektu rewitalizacji Starówki wprowadzone po odkryciu murów ratusza zyskały wiele pozytywnych opinii. Liczymy zatem na kolejną wygraną po zakończeniu prac i dziękujemy internautom za promocję naszego miasta – zakomunikował olkuski Urząd Miasta i Gminy. Na tę okazję został przygotowany przez Wydział organizacyjny olkuskiego magistratu krótki materiał filmowy, który jest zapowiedzią większej produkcji, jaka będzie multimedialnym dokumentem z remontu rynku. Na filmie z lotu ptaka widać cały olkuski ratusz i okolice rynku. Zarejestrowane widoki są bardzo interesujące i zachęcamy do oglądania. Można wklejać na Facebooka… 🙂

 

Zobacz rynek z lotu ptaka (produkcja filmu PROFART):

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kumaty
kumaty
10 lat temu

Powiedzieć lub napisać, można jaki to piękny rynek. On jednak będzie tylko takim jaki jest. Moim zdaniem nijakim. Takie poplątanie nowoczesności z zamierzchłą historią miasta. Tu liceum tam muzeum, można by go nazwać w skrócie. Wygódki ukrytej pod powierzchnią rynku to akurat miejsce, które z wielu powodów powinno być zachowane, bardziej niż dziwna budowla z pustaków. Były one na tyle zabytkowe by chronił je konserwator zabytków, i były również na tyle dobrze schowane by nie szpeciły. Dobrze wszystkim służyły, a mimo to znikły z rynku Obecnością takich miejsc nie należało się wstydzić, bowiem powodem do wstydu jest ich brak, a skasowanie ich tylko dowodem zacofania. Bez nich, po takich fetach jak ostatnia na rynku , smród będzie roznosił się po całym mieście.
Szkoda że z żartu że strony internautów o ponad przeciętnym zachwycie, nad poniżej przeciętnym rynkiem, nikt nie wyciągnął bardziej właściwych wniosków

zykfryd za winkla
zykfryd za winkla
10 lat temu

[quote name=”REALISTA”]prokurator powinien zająć się przede wszystkim panią Klarą za fałszywe oskarzenia i pomówienia.[/quote]
Buty na wyrost , ubranie na wyrost nick też na wyrost. Realnie to ty gościu masz u mnie co najwyżej 120 cm i to w butach na łobcasie. Kumasz? Przeprosisz Panią Klarę za te pomówienie, to postaram się o Tobie zapomnieć.

danuta
danuta
10 lat temu

jak w tym olkuszu nic sie wam nie podoba to co wy tu robicie. jak mozna o wlasnym miescie tak pisac,nie urodzilam sie tu ale tak nie gledze do roboty sie wezcie.imam wrazenie ze pis sie wam podoba zobaczymy czy bedzie mozna tak gledzic prozniaki

MBB
MBB
11 lat temu

Zgadzam się z Panią Wiktorią i L.P.
To samo należy zrobić z Radą Powiatu. Podziękować radnym: Paweł Piasny, Edmund Pęgiel , Czesław Żak, Robert Herzyk i Jan Orkisz. Szczególnie ten ostatni, komunizm wyssał z mlekiem matki, dawny sekretarz komitetu PZPR w Olkuszu. Członek ORMO i ZMS już od 16 roku życia. Karierowicz, – był członkiem kilku partii. Tym osobom trzeba powiedzieć DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!

L.P
L.P
11 lat temu

Pani Wiktoria ma racje, czas juz wymienic tych staruszkow z rady, ktorzy zasiadaja po kilka kadencji, biora dietke a efektow zadnych. Nie moze byc efektow bo material sie zuzyl albo im na niczym nie zalezy. To sa staruszkowie wzajemnej adoracji jak: p. Chłosta, Drapacz, Kulawik, Dudkiewicz, Osuch L., Kucharzyk, Piaśnik,Glen, Kądek,Rzemieniuk, Kasza, oraz mlody Bujas i inni. Tym panstwu trzeba powiedziec DZIĘKUJEMY.

Hugo Knote
Hugo Knote
11 lat temu

[quote name=”wiktoria”]Olkuszem rządzą ludzie, którzy Olkuszan nienawidzą i robią im na każdym kroku kuku.Należy pogonić to bezmyślne towarzystwo łącznie z prawie cała rada miasta. Są to ludzie w większości ,którzy działają przeciw interesom swoich wyborców.
Na dodatek za te ich „działania” mieszkańcy muszą zapłacić.
Dla porównania proszę zobaczyć jak działają zarządy, rady, radni innych miast i jak te miasta się rozwijają. Pod każdym względem zostajemy w tyle (może zadłużenie i bezrobocie mamy tylko większe). Nie przyrównuje tu Chrzanowa bo powstała by przepaść ale nawet Bukowno,Wolbrom biją nas na głowę.Na szczęście w przyszłym roku wybory samorządowe.Czas pogonić anty olkuskich samorządowców i wybrać przedstawicieli dbających o swoich wyborców.[/quote]

Trzeba wybrać „Krzoków” a pogonić „Ptoków” 😛

wiktoria
wiktoria
11 lat temu

Olkuszem rządzą ludzie, którzy Olkuszan nienawidzą i robią im na każdym kroku kuku.Należy pogonić to bezmyślne towarzystwo łącznie z prawie cała rada miasta. Są to ludzie w większości ,którzy działają przeciw interesom swoich wyborców.
Na dodatek za te ich „działania” mieszkańcy muszą zapłacić.
Dla porównania proszę zobaczyć jak działają zarządy, rady, radni innych miast i jak te miasta się rozwijają. Pod każdym względem zostajemy w tyle (może zadłużenie i bezrobocie mamy tylko większe). Nie przyrównuje tu Chrzanowa bo powstała by przepaść ale nawet Bukowno,Wolbrom biją nas na głowę.Na szczęście w przyszłym roku wybory samorządowe.Czas pogonić anty olkuskich samorządowców i wybrać przedstawicieli dbających o swoich wyborców.

PXT
PXT
11 lat temu

[quote name=”REALISTA”]prokurator powinien zająć się przede wszystkim panią Klarą za fałszywe oskarzenia i pomówienia.[/quote]
Prokuratura z prawdziwego zdarzenia w Polsce prawie nie istnieje. Wszędzie rządzą układy i kasa. Prokurator idący pod prąd nurtu gnojówy socjologicznej to rzadkość prawie niespotykana. Może od czasu do czasu się jakiś pojawi, (żeby nie obrażać tych szlachetnych) ale przeważnie zostaje porwany przez ten nurt i wmieszany w muł. Sprawiedliwość i dociekanie do prawdy trzeba odłożyć na półkę z baśniami i bajkami. Rzeczywistość jest zgoła inna.

Laura
Laura
11 lat temu

Koniec Olkusz a nie świata.

bezrobotna
bezrobotna
11 lat temu

Ladny filmik z lotu ptaka olkuskiego rynku ,a gdzie ruina starego starostwa to prawda że obiekt pod ochroną konserwatora ,ale pokazac chyba można.Można pospacerować po olkuskich drogach wkoło już niestety byłego centrum władcy porażka.Olkusz sypialnia dla ludzi pracy tylko podatki olkuskie.

Zuza
Zuza
11 lat temu

Ja myślę,że mieszkańcy Olkusz to naprawdę mądry naród i przy wyborach podziękują komu trzeba za rynek, bezrobocie, zatrudnianie swoich ludzi w urzędzie za oddane w „czasie” Przedszkole nr.5 czwarty przetarg. Myslę,że pewne osoby nie beda już przeć na stanowiska jeżeli się nienadają.

REALISTA
REALISTA
11 lat temu

prokurator powinien zająć się przede wszystkim panią Klarą za fałszywe oskarzenia i pomówienia.

Klara
Klara
11 lat temu

Internauci ocenili właściwie wladze Olkusza.Takich dyletantów Olkusz jeszcze nie miał.Ta wladza zoostanie zapamietana przez nastepne pokolenia, które beda musiały spłacać dlug zaciągnięty na tą bezmyslną inwestycję. Jest to najgorsza władza od 1989 r. Zresztą prawie każdą prowadzona inwestycją powinna zająć sie prokuratura min. Przedszkolem przy szkole nr5.

ker
ker
11 lat temu

[quote name=”franz”]Tragedia, jak można było zaprojektować taki brzydki Rynek? Architekt był naćpany czy pijany? Taki plac pasuje do nowego miasta, ale nie do XIII wiecznej zabudowy![/quote]
Z XIII wieku to masz JEDEN budynek na Rynku… 95% zabudowy Rynku pochodzi z XIX wieku.

PXT
PXT
11 lat temu

Franz to jest taki styl futurystyczny zderzony z zabytkowym co daje wrażenie podróży w czasie- odwiecznym pragnieniu człowieka 🙂
Ja bym dołożył zieleni na ile to tylko możliwe. Gdyby te mury od starego magistratu oplatały jakieś pnącza np winogronowe byłoby naprawdę super, wokół zbiorników z fontannami też bym proponował kwietniczki z roślinkami np. jakieś datury o wielkich liściach i kielichach kwiatowych. Ale to wszystko trzeba by pielęgnować.

franz
franz
11 lat temu

Tragedia, jak można było zaprojektować taki brzydki Rynek? Architekt był naćpany czy pijany? Taki plac pasuje do nowego miasta, ale nie do XIII wiecznej zabudowy!

KNECHT
KNECHT
11 lat temu

Znam wiele rynków: rynek pracy, rynek walutowy, rynek usług, duży rynek, mały rynek wolny rynek, rynek papierów wartościowych, rynek wtórny, rynek staroci, gęsi rynek, i z tych wszystkich to najładniejszy chyba będzie ten rynek.

nieglosowalem
nieglosowalem
11 lat temu

Drogi Auguście, nie wiem, czy serio mowisz czy ironizujesz 🙂 Bo wierzyc mi sie nie chce, ze mozna oddac glos na rozkopany jeszcze rynek na serio. Wierze, ze w maju bedzie piekny, ale to jest nieporozumienie brac go pod uwage w konkursie na „Najładniejszy rynek Małopolski”, Podzielam zdanie zapewne wiekszosci z tych 57 tysiecy, ze jest to dobry żart. Glosowales z potrzeby serca – to dobrze. Ale pozwol nam sie posmiac. Ja podzielam opinię „realisty” akurat.

August II
August II
11 lat temu

Oczywiście że je widziałem. Oddano 57 tys. głosów każdy mógł głosować raz dziennie. Nie wiem ile osób głosował dla żartu a ile dla tego że chciało żeby Olkusz wygrał. Nie podobał mi się artykuł w którym próbuje się umniejszyć sukces.

realista
realista
11 lat temu

Auguście II, czy głosując zwróciłeś uwagę na zdjęcie rynku w Olkuszu, to które naszemiasto.pl dało obok zdjęć innych rynków, czy nie pomyślałeś patrząc na nie, że jesteś jedynym głosującm „poważnie”? Poza tym Pani Redaktor zareagowała na komunikat Urzędu Miasta z 31 grudnia ur. i film dołączony do niego. Moim zdaniem zrobiła to w sposób wyważony, celnie analizując karykaturalność wyniku głosowania, Bądźmy realistami. Nie umniejszając „efektowi promocyjnemu”, w końcu zawsze to jakieś zwycięstwo, nareszcie…

arek
arek
11 lat temu

Najfajniejsza z tego filmu była czarnula w 1,38 min

August II
August II
11 lat temu

Ja głosowałem codziennie na Olkusz. Nie robiłem tego dla żartu. Więc niech Pani nie generalizuje i głupot nie pisze. Wyniki były 28 grudnia, głosować można było już miesiąc wcześniej, więc Przegląd późno się obudził z takimi informacjami.

...
...
11 lat temu

Mdli mnie za każdym razem gdy słucham peanów pod kątem pielęgniarki, która potrafiła zrobić zastrzyk, pilota któremu udało się wylądować, czy polityka, który kiwnął palcem – ludzie to jest ich praca i biorą za to ciężki szmal, więc nie podniecajcie się, że cokolwiek zrobił jeden z drugim!!!

PXT
PXT
11 lat temu

Młody bez przesady. Jak jesteś taki mądry to podejmij się takiego zadania i wykonaj go z zachowaniem jakości. Nie należę do klakierów władzy, bo to co wyczynia władza centralna na Wiejskiej woła o pomstę do nieba, ale jeśli chodzi o podejmowanie takich wyzwań jakie podjęto tu lokalnie, to głowę daję , że ty byś się wyłożył i popełnił sepuku. Najłatwiej krytykować. To że się opóźnia to normalna rzecz zwłaszcza, że w to wchodzą sprawy archeologiczne no i odwieczne problemy finansowe, ale jak nie masz o tym pojęcia to najlepiej się zamknij, bo widzę że nie masz nawet wątłego pojęcia o takich przedsięwzięciach. A czy tylu splunęło to raczej wątpię zwłaszcza że możliwość klikania była większa niż 1 raz na 1 IP. Więc nie chrzań farmazonów.

Młody
Młody
11 lat temu

Ponad 57 tysięcy osób spluneło w twarz władzy olkuskiej a ona mówi ze to deszcz pada i urodzaj wróży …

KNECHT
KNECHT
11 lat temu

Jeżeli wszystko potoczy się terminowo i rynek oddany zostanie w maju-czerwcu 2013 roku, to Burmistrz Rzepka wraz z osobami, którzy, Mu pomagali w tym przedsięwzięciu osiągnie wielki sukces, a nazwisko Rzepka – przetrwa długie lata i wpisane zostanie w karty historii tego miasta. Panie Burmistrzu to co było często przedmiotem krytyki, stanie się wizytówką starego – pięknie odrestaurowanego w tej części – srebrnego Olkusza.

PXT-cd...
PXT-cd...
11 lat temu

No i to uwydatnienie starego ratusza nabierze w takim środowisku zupełnie innego wyglądu nawet w tej samej formie jaka już jest zaprojektowana i nikomu się nie będzie kojarzyć z jakimś egipskim szaletem nawet Heopsowi. To ten kluczowy czynnik brany pod szczególną uwagę -obecność samochodów- szpeci w tym przypadku całą sprawę. No ale jak to w życiu bywa że zawsze coś kosztem czegoś. Ja bym postawił na naturę, ale jej się nie da pogodzić z motoryzacją.

PXT
PXT
11 lat temu

Ten wirtualny obrazek nie całkowicie może oddawać istotę rzeczy w wyglądzie rynku, Najprawdopodobniej w rzeczywistej przyszłości cały ten widok rynku będzie „naprany” wszechobecną „zakałą” dzisiejszych czasów jaką stanowią samochody- będzie „zaśmiecony” samochodami. Pewnie władze podczas projektowania brały to zbyt „sumiennie” pod rozwagę, bo bardziej przypomina to wielki parking. Moje zdanie jest takie, odstąpić od uwzględniania samochodów! Wywalić z rynku wszelki złom, ograniczając tylko do obecności tych którzy muszą chwilowo postawić samochód (dostawcy) reszta won. Dołożyć natury zieleni, niekoniecznie w formie prostokątnych kwietników chociaż to najłatwiejszy sposób do zachowania spójności stylu, ograniczając kostkę brukową do minimum no i więcej drzew, kwietniki zapewnią też nawodnienie naturalne gleby pod rynkiem i nie trzeba będzie wiercić dziur, natura jest zawsze piękna.

felik100
felik100
11 lat temu

no olkusz teraz będzie piękny hehe

BODO E.
BODO E.
11 lat temu

Zgadzam się z LOK.PATRIOT. Trzeba jeszcze troche poczekac. Nie widza a juz skazuja na przegrana. toche cierpliwosci prosze – panstwa krytykantow.

heops
heops
11 lat temu

pani Emilio,proszę nie pisać że ktoś zakpił? proszę nas nie obrażać,jest to takie brzydactwo ,nawet po dokończeniu dzieła -piramid w Olkuszu,że gorzej być nie może!! projekt bez smaku,gustu,wyobraźni,wszyscy starali się pokazać coś ciepłego,zakątek w zieleni,gdzie można chwilę posiedzieć,a olkuski grajdoł ,poleciał,oj poleciał –betoniarnia , z odrapanym ,zrujnowanym starym starostwem .To ,co inni wynieśli Olkuszanie utopili 3m pod ziemią.wstyd,zakończenie tego Egipskiego szaletu nie pomoże

LOK.PATRIOT.
LOK.PATRIOT.
11 lat temu

ZOBACZYCIE, ZE NASZ RYNEK BEDZIE NAJPIEKNIEJSZY W MALOPOLSCE. KTO W TO NIE WIERZRY NIE JEST LOKALNYM PATRIOTA TYLKO CZLOWIEKIEM MYSLACYM TYLKO O SOBIE. POCZEKAJMY JESZCZE PARE MIESIECY. JA WIEM, ZE BEDZIE NAJPIEKNIEJSZY. TO, ZE BUDOWA DLA NIEKTORYCH TRWA DLUGO, TO TYLKO MA PODLOZE POLITYCZNE. JUZ WIDZE JAK NIEKTORZY OBECNI PRZECIWNICY BURMISTRZA W PRZYSZLOSCI BEDA SIE PUSZYC I PRZYPISYWAC SOBIE ZASLUGI, ZE TO ICH ZASLUGA, ZE MAMY TAKI PIEKNY RYNEK. ALE JA MAM DOBRA PAMIEC I NAPEWNO IM PRZYPOMNE JAK BYLO NAPRAWDE. WIEM, ZE PANU RZEPCE SIE UDA, CHOCIAZ NIE JESTEM CZLONKIE ANI ZWOLENNIKIEM PLATFORMY. PO PROSU JESTEM OLKUSZANINEM I KOCHAM SWOJE MIASTO. A TAK NA MARGINESIE TO TAKIE BUDOWLE NIE POWSTAJA ZA PSTRYKNIECIEM PALCOW.