– To nieprawdopodobne, jak szybko mija czas – takie zdanie można było usłyszeć najczęściej podczas tegorocznej inauguracji wystawy olkuskich fotografików. W minioną sobotę odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja tej imprezy.

W życiu kulturalnym Srebrnego Grodu funkcjonuje kilka cyklicznych wydarzeń, które na stałe wpisały się w harmonogram miejskich imprez. Jedną z nich jest wystawa Fotograficy Olkuscy, organizowana od dziesięciu lat na przełomie lutego i marca. Za jej realizację odpowiedzialny jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu wraz z działającą w nim Pracownią Fotograficzną.

W minioną sobotę, 22 lutego 2020 r., w budynku Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32, odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja tej imprezy. Otwarcia ekspozycji dokonali: pracownik MOK Wojciech Ozdoba, kurator wystawy Antoni Kreis, oraz Adam Sowula, wieloletni instruktor Sekcji Fotograficznej MOK.

Spotkanie, na które tłumnie przybyli mieszkańcy naszego miasta, przybrało serdeczny i kameralny charakter. Gospodarze wystawy nie szczędzili ciepłych słów pod adresem lokalnych twórców. – Ten wernisaż od lat daje nam możliwości do wzajemnej dyskusji, oraz wymiany doświadczeń i poglądów – mówił Antoni Kreis, który na co dzień pełni funkcję wiceprezesa ds. edukacji Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Artystów Fotografików.

Ideą wystawy jest prezentacja i promowanie twórczości fotograficznej mieszkańców naszego miasta oraz okolicznych miejscowości. A ta z roku na rok zalicza nieustanny progres. – Każdy z nich pokazał to, co lubi fotografować. Dzięki temu ekspozycja jest różnorodna i ciekawa – podreślał Adam Sowula, instruktor Sekcji Fotograficznej MOK, laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej i inicjator różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych z zakresu fotografii.

Na zdjęciach zgromadzonych w centrum kultury można zobaczyć krajobrazy, portrety, street foto. Nie brakuje też makro, martwej natury czy kadrów z różnego rodzaju wydarzeń. W tym roku w „cegielni” wystawiono aż 70 prac autorstwa kilkudziesięciu pasjonatów. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy katalog.

Po wręczeniu nagród miała miejsce już bardziej część nieoficjalna, która upłynęła na podziwianiu ekspozycji i ciepłych rozmowach. Podczas wernisażu nie zabrakło również akcentów związanych z jubileuszem. Były kwiaty i życzenia dla wieloletnich patronów i organizatorów wydarzenia – Adama Sowuli i Antoniego Kreisa.

 

Zdjęcia: Jakub Fita
- To nieprawdopodobne, jak szybko mija czas – takie zdanie można było usłyszeć najczęściej podczas tegorocznej inauguracji wystawy olkuskich fotografików. W minioną sobotę odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja tej imprezy.
« 1 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
piotrek
piotrek
2 lat temu

Odnoszę wrażenie, że coraz niższy poziom tej wystawy jest. Co drugie zdjęcie to kaszojad jakiś.