Olkusz

17 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się pierwszy Eko-LOGICZNY Turniej Szachowy. Turniej był imprezą towarzyszącą Olkuskiemu Dniowi Recyklingu zorganizowanego w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Tego dnia mieszkańcy Olkusza mogli wymienić niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny na sadzonki drzew miododajnych i owocodajnych ofiarowanych przez Nadleśnictwo Olkusz oraz nasiona łąki kwietnej.

Przed przystąpieniem do turnieju szachowego uczniowie z olkuskich szkół spotkali się z Karoliną Kędzierską z Fundacji Odzyskaj Środowisko, która podczas pogadanki o ochronie środowiska zaprezentowała piękne figury szachowe z recyklingu. Przemysław Suliga, artysta-designer współpracujący z fundacją, zatopił w nich elementy kabli, aluminium i miedzi pochodzące z recyklingu elektrycznych śmieci.

Z ramienia Urzędu Miasta i Gminy głos zabrał Z-ca Burmistrza ds. Społecznych Łukasz Rychlewski, Miejski Ośrodek Kultury reprezentował Dyrektor Marcin Wiercioch.

Nad przebiegiem turnieju szachowego czuwał Marian Twardoń, mistrz szachowy, który prowadzi w Olkuskim MOK Klub Szachowy. Piękne tradycje tej szlachetnej gry po okresie przerwy zostały reaktywowane i pasjonaci szachów mogą doskonalić swoje umiejętności na poziomie dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Sędziował Martin Surman.

Po kilku godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców pierwszych, drugich i trzecich miejsc. Byli to, odpowiednio:

z klas VII-VIII: Kacper Kordaszewski, Wojciech Pałka, Bartłomiej Goraj. Z klas IV-VI: Szymon Morawski, Wiktor Gałka, Marek Wąsiel. Z klas I-III: Piotr Rychlewski, Piotr Wcisło, Maciej Michalski.

Gratulujemy zwycięzcom!

W holu MOK-u można było obejrzeć wystawę „Wehikuł Czasu”, kolejne wydarzenie towarzyszące recyklingowej akcji. Ekspozycję stanowiły zabytkowe aparaty fotograficzne, a jako ekspozytory zastosowano bębny pralek.

Olkuski Dzień Recyklingu zorganizowały: Gmina Olkusz, Fundacja Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, Nadleśnictwo Olkusz i organizacja odzysku AURAEKO w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Wydarzenie objął patronatem Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze