1

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olkuszu oraz Noble Group Wojciechowski sp. j. – oto laureaci tegorocznej edycji Trojaka Olkuskiego. Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla najlepszych przedsiębiorców wręczono na uroczystej gali w Centrum Kultury.

To już trzecia edycja „Trojaka Olkuskiego”. Celem nagrody jest promowanie ambitnych przedsiębiorców działających na terenie Gminy Olkusz oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i tworzenie przyjaznego klimatu zarówno dla miejscowych przedsiębiorców, jak i inwestorów zewnętrznych.

2

– Jestem dumny, że na naszym terenie działa kilka tysięcy podmiotów gospodarczych. Nagroda Trojak Olkuski została ustanowiona po to, byśmy potrafili doceniać lokalnie te firmy, które dają miejsca pracy i pomagają w rozwoju Gminy Olkusz. Doceniamy innowacyjność, rzetelność i osiągnięcia na rynku krajowym oraz zagranicznym. Bardzo dobrze wiem, jak wiele pracy Państwo wkładają, aby odnieść sukces. Dziś mam okazję, by powiedzieć wszystkim Państwu: gratuluję i dziękuję – mówił podczas gali olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Statuetkę Trojaka Olkuskiego zaprojektowała znana artystka Wioletta Sarota – Stach. Przypominają one skarbonę z repliką trojaka olkuskiego, monety bitej w mennicy królewskiej w Olkuszu. Lokalne akcenty zawarto również w kolorystyce: barwy srebrne i platynowe odwołują się do górnictwa metali, a kolor rudy do zlepieńca parczewskiego. Marmurowa podstawa i metalowy trzon mają symbolizować solidny grunt dobrze prosperującej firmy.

3

W tegorocznej edycji przyznano dwie równorzędne nagrody. Trojak Olkuski powędrował do Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Olkuszu, która w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 130-lecia działalności. Wypieki PSS „Społem” są znane i doceniane w całym kraju. Jeden ze sztandarowych produktów, świetnie się sprzedający od lat chleb dyniowy zdobył tytuł Przysmaku Lokalnego Powiatu Olkuskiego w czasie Targów Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej w 2006 r. Firma może się także pochwalić certyfikatami „Top Produkt” przyznawanymi w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Certyfikaty te PSS „Społem” otrzymała za chleb zwykły, chleb żytni jasny, chleb graham, sernik oraz ptysie z bitą śmietaną. 
Firma otrzymuje nagrody nie tylko za swoje produkty. W lutym tego roku w konkursie organizowanym przez NSZZ Solidarność otrzymała tytuł Pracodawca Przyjazny Pracownikowi. Statuetkę Prezes Spółdzielni Grażyna Kulig otrzymała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, który objął konkurs swoim honorowym patronatem. PSS „Społem” jest znana również ze swojej działalności charytatywnej Pięć lat temu otrzymała za to nagrodę Cordis Nobilis w kategorii Filantrop.

– Współpraca PSS „Społem” ze ściśle wyselekcjonowaną grupą dostawców sprawia, że Spółdzielnia zyskała stałych oraz lojalnych klientów, którzy oprócz produktów piekarskich doceniają także znane w całym Olkuszu ciepłe wędliny, mięsa bez nastrzyku oraz produkty mleczarskie. PSS „Społem” zatrudnia ponad 130 pracowników. 1/3 spośród nich posiada stopień niepełnosprawności. Zarząd dba o rozwój kadry poprzez organizację szkoleń dostosowanych do konkretnych stanowisk, wierząc, że rozwój firmy możliwy jest wtedy, gdy rozwijają się ludzie ją tworzący. Spółdzielnia współpracuje ze szkołami z terenu powiatu olkuskiego. W jej placówkach stale odbywa się nauka zawodów – to fragment laudacji wygłoszonej podczas gali Trojaka Olkuskiego.

4

Noble Group Wojciechowski sp. j. to drugi laureat tegorocznego Trojaka Olkuskiego. Firma dwóch braci, Pawła i Karola Wojciechowskich, zajmuje się sprzedażą rzęs Noble Lashes oraz szkoleniami przyszłych stylistek rzęs. Swoją markę rozwija także dzięki sieci sklepów franczyzowych. Spółka olkuskich braci obecna jest na ponad 30 zagranicznych rynkach.

– „Dwaj panowie z rzęsami”, „Noble Lashes, biznes na rzęsach postawiony”, „Bokserzy postawili biznes na rzęsach” – to tylko kilka z ostatnich nagłówków renomowanych mediów, które chętnie opisują historię oraz drogę do sukcesu marki Noble Lashes. Nieprzypadkowe jest również nawiązanie do boksu, ponieważ jeszcze kilka lat temu założyciele firmy pasjonowali się tą dyscypliną sportu. Dziś stoją na czele marki rozpoznawalnej w całej Polsce przez specjalistów zajmujących się przedłużaniem rzęs – tak brzmi fragment laudacji.

Bracia Wojciechowscy stawiają na inwestycje i innowacje. W ubiegłym roku ich firma zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu e – Gazele Biznesu, czyli zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm zajmujących się sprzedażą drogą elektroniczną.

7

Podczas gali burmistrz Roman Piaśnik oraz dyrektor oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Beata Soboń wręczyli pamiątkowe dyplomy sponsorom tegorocznego Święta Srebra – Dni Olkusza.
Na zakończenie gości czekała muzyczna uczta, o która zadbali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olkuszu.

15

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji nagrody wyróżniono dwa przedsiębiorstwa: Intermag sp. z o.o. z Olkusza oraz IMI Hydronic Engineering sp. z o.o. z Olewina. W drugiej edycji nagrodzone zostały: firma MTD Mariusz i Łukasz Dziura Spółka Jawna, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwinta oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DUHEN Henryk Duraj.

5

6

8

9

10

11

12

13

14

16

17

18

19

 2021

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
theon
theon
4 lat temu

Ale żeby ,,za jakość i pomysł ” i nikt z branży śmieciarskiej nagrody nie dostał ??? 🙂

Olkuszaniner
Olkuszaniner
4 lat temu

[quote name=”stinek”]A zabrakło nagrody dla Pana W. i Traditional Polish Style?![/quote]
Chłop już dukata dostał 😉 Jeszcze by się rozbestwił 😀

Zabagnie
Zabagnie
4 lat temu

[quote name=”Henryk…”]Piekna gala.. bylem i widzialem … super tradycja.. wzorowe zachowanie piasnika i innych gosci.. brawwo… Burmistrz[/quote]
Heniu, powiedz proszę co to jest tradycja? Zapewne oglądałeś „Misia”. Niestety nie jest to „imię”.

Żeby przynajmniej ten konkurs trwał … połowę życia jaśnie panującego burmistrza a to dopiero 3 edycja. I jak widzimy …. zaczyna brakować laureatów 😉

stinek
stinek
4 lat temu

A zabrakło nagrody dla Pana W. i Traditional Polish Style?!

Henryk...
Henryk...
4 lat temu

Piekna gala.. bylem i widzialem … super tradycja.. wzorowe zachowanie piasnika i innych gosci.. brawwo… Burmistrz