waszeinterwencje

Siedziba Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego zyskała nowe oblicze. Budynek został ocieplony, ma też nową elewację. Jaki był zakres prac i ile one kosztowały? O to zapytał jeden z naszych Czytelników.

– Ciekawe, ile zapłacono za modernizację budynku OSM i kosztem jakich innych remontów odnowiono budynek? – taką sprawą zainteresował redakcję „Przeglądu Olkuskiego” nasz Czytelnik.cieplej w spoldzielni

Pytanie skierowaliśmy do prezesa OSM. Dowiedzieliśmy się, że prace prowadzono etapami w ciągu minionych dwóch lat. W tym czasie ocieplono trzy ściany budynku. – Ten remont był konieczny. Dzięki modernizacji zaoszczędzimy na wydatkach na ciepło. Według naszych wyliczeń, inwestycja powinna się zwrócić w ciągu trzech lat – wyjaśnia prezes OSM Mirosław Otwinowski.

Ociepleniowe prace, podobnie jak w przypadku innych spółdzielczych remontów, wykonała firma wyłoniona w przetargu. Prezes zapewnia, że za remont nie zapłacono z pieniędzy mieszkańców bloków. – Lokatorzy płacąc na fundusz remontowy, płacą na konkretną nieruchomość. Ocieplenie siedziby OSM sfinansowane zostało z podziału zysku wypracowanego z innej działalności. Władze spółdzielni podjęły decyzję, by część zysku przeznaczyć również na fundusz remontowy – dodaje prezes Otwinowski.

Ile kosztował remont? Tego prezes nie ujawnia. – Każdy zainteresowany tym tematem członek spółdzielni może do nas przyjść i na pewno uzyska taką informację – zapewnia Mirosław Otwinowski.

9
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
9 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
znowuCzytelniczkaMłodyDyl_Sowizdrzałsledzq Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zainteresowany
zainteresowany

dziwnym jest fakt,że płaci się na fundusz co miesiąc a zwykłego domofonu nie mogą naprawić, szwęda się po klatkach kto chce, nie widziałem żadnego choćby małego remontu, pęknięta klamka wejściowa jest obwiązana taśmą – musiała być droga, skoro już od lat jest taśma a domofonu zrobić się nie chce – blok na tuwima 5, proszę sprawdzić

4
4

Panie Prezesie ile zapłacono? Co Pan ukrywa.

sledzq
sledzq

Spółdzielnia piękna…a co z nieodśnieżonymi chodnikami i parkingiem po przeciwnej stronie, barkiem dojazdu dla służb ratowniczych do bloku 71. Prośba do redakcji żeby zainteresowała się tym faktem. Do kogo ten teren należy i kto jest za taki stan odpowiedzialny???

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

[quote name=”zainteresowany”]dziwnym jest fakt,że płaci się na fundusz co miesiąc a zwykłego domofonu nie mogą naprawić…[/quote]Domofony, nie były instalowane przez SM i naprawiać należy je we własnym zakresie to starsi członkowie wiedzą i pamietają o tym. Pan Otwinowski ocieplił się ze specjalnego funduszu celowego. Pytanie tylko, czy dotyczy to budynków administracyjnych spółdzielni czy wyłącznie wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Wiele tych budynków jest nieocieplonycyh. Na interwencje udziela się pokrętnych odpowiedzi o rodzaju użytej wielkiej płyty itd. To cały prezio. Panie Prezesie jak Pan często i uczenie powiada, że „Praw fizyki się nie oszuka…”. Rzeczywiście, praw fizyki się nie oszuka , tam gdzie… Czytaj więcej »

Młody
Młody

Starzy tak mają że tylko o własną d..ę dbają …

Młody
Młody

Cieplej prezesowi Spółdzielni a na Osiedlu Młodych właścicielom mieszkań ściany przemarzają …

Młody
Młody

‚Ocieplenie siedziby OSM sfinansowane zostało z podziału zysku wypracowanego z innej działalności.”

A ja chciałbym wiedzieć jaki to tak dochodowy i tajemniczy biznes prowadził prezes Mirosław Otwinowski z którego zysk pozwolił na sfinansowanie równie tajemniczych kosztów tak potężnej inwestycji …

Czytelniczka
Czytelniczka

A ja się pytam – dlaczego nie sa ocieplane nasze bloki na Os. Młodych tak jak w Miechowie i Jaworznie – całe z nie tylko wybrana sciana, moze sfinansuje ktoś Zarządowi Sp wycieczkę do jaworzna by zobaczyli co za te same pieniądze jest zrobione na osiedlach.Sobie zadbali o ocieplenie a sa tam kilka godzin dziennie my zaś w tych puszkach wielkopłytowych i w zimie i w lecie albo za zimno albo za gorąco bo nieocieplone.

znowu
znowu

Pan Prezes Otwinowski, znowu wszystkich ignoruje i cos ukrywa bo nie chce ujawnic ile i kto wykonywal remont OSM. Przeciez przetargi to sprawa jawna. jezeli byl przetarg to musiano go oglosic w wersji elektronicznej. chyba ze nie t dlatego cos ukrywa. a moze remont wykonywal jakis koles.