olkusz biega

Kto z nas nie planował nigdy, że od najbliższego poniedziałku zacznie biegać? Ilość truchtających na ulicach Olkusza, w parkach i na ścieżkach leśnych wskazuje, że są tacy, którym zamierzenie to się udało. W tym wypadku motywacja i samodyscyplina są kluczem do sukcesu. Gdy ich brakuje, z pomocą może przyjść biegająca grupa wsparcia, jak na przykład utworzona w kwietniu i ciesząca się dużym zainteresowaniem grupa „Olkusz Biega”. Jednym wystarczy aplikacja Endomondo, a inni potrzebują człowieka obok siebie. Tych drugich powinna zainteresować inicjatywa dwóch olkuszanek, które postanowiły środowisko biegaczy – amatorów zintegrować.

Pomocny w zgromadzeniu ekipy biegającej był oczywiście internet, a konkretnie Facebook. Spośród liczącej niespełna 300 osób grupy fanów profilu olkuszbiega.pl, na wspólne bieganie przychodzi na olkuski stadion co tydzień kilkadziesiąt osób. – Ja biegam od zawsze i na ścieżkach spotykałam osoby, które biegają w pojedynkę. Pomyślałyśmy z koleżanką, że fajnie byłoby zintegrować ludzi i pobiegać razem. Zaproponowałyśmy wtorek o godzinie 19:00 na olkuskim stadionie. Zaczęliśmy w kwietniu, a na pierwsze spotkanie przyszło kilkanaście osób. Informacja się rozeszła i od tamtego czasu na ,,wtorkowym bieganiu” zjawia się coraz więcej pasjonatów – opowiada Joanna Szczepanek, inicjatorka kolektywnego biegania. Na jednej bieżni spotykają się reprezentanci obydwu płci, w każdym wieku, zajmujący się zawodowo rozmaitymi rzeczami. Jedni biegają bo lubią, inni chcą schudnąć, a jeszcze inni marzą o dobrej kondycji. Cele są różne, ale środek do ich osiągnięcia ten sam. – Do utworzenia takiej grupy zainspirowała nas krakowska grupa biegaczy. Pomyślałyśmy, że idea powinna również przyjąć się w Olkuszu. Rzeczywiście jest nas coraz więcej, powstały ciekawe znajomości i mamy wspólne plany sportowe – opowiada Joanna Szczepanek.

Biegają godzinę, każdy swoim tempem – jedni wolniej i z przerwami, bardziej wprawieni – szybciej. Wszyscy są amatorami w takim sensie, że nikt nie trenuje biegów w żadnym klubie sportowym. Ci bardziej zaawansowani chcą sprawdzić swoje siły w maratonach – niezwykle popularnych w całej Polsce imprezach sportowych, podczas których kilka tysięcy osób pokonuje wielokilometrowy dystans. Nie dla nagród – dla sprawdzenia własnych możliwości.  

Amatorska grupa sportowa „Olkusz Biega” spotyka się w każdy wtorek o godz. 19:00 na stadionie na Czarnej Górze.

Śledzić można ich na FB: https://www.facebook.com/pages/olkuszbiegapl/710762882323632?fref=ts

olkusz biega2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
biegaczka
biegaczka
6 lat temu

Wtorek o 19 ….kiedyś było o 18

Alojzy
Alojzy
7 lat temu

Grupa spotyka się na wspólne bieganie we wtorki o godz. 18.00 a nie jak podano o 19.00.

olkuszbiega
olkuszbiega
7 lat temu

Pomysł od grupy z Katowic a nie z Krakowa. 🙄