Wzorem innych gmin Olkusz dołączył do akcji rozdawania maseczek mieszkańcom. W odpowiedzi na nasze zapytanie skierowane w zeszłym tygodniu do UMiG Olkusz, otrzymaliśmy dzisiaj (czwartek) informację o planowanym zakupie maseczek. Jak informuje rzecznik urzędu Michał Latos, po Świętach Wielkanocnych do każdego domu i mieszkania na terenie Miasta i Gminy Olkusz zostaną dostarczone maseczki wielorazowego użytku.

Większość maseczek (o wartości blisko 200 tysięcy złotych) została już zamówiona przez Gminę. Poza tym maseczki szyją pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

– Mobilizujemy wszystkie siły do walki z wirusem. Dziękuję wszystkim, którzy tak chętnie odpowiadają na nasze inicjatywy, oferując pomoc w ich realizacji. Jako społeczeństwo, w obliczu kryzysu, pokazujemy niezwykłą solidarność i odpowiedzialność. Wspólnie ze sztabem kryzysowym na bieżąco obserwuję rozwój wypadków, dlatego – jeżeli będzie taka potrzeba – będziemy podejmować kolejne działania – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Od wprowadzenia stanu epidemii Gmina uruchomiła ponad 300 tysięcy złotych na działania chroniące zdrowie i życie mieszkańców. Wszyscy jesteśmy za to wdzięczni i doceniamy inicjatywę. Podobnie jak w przypadku funduszy rządowej tarczy antykryzysowej kwota ta robi niemałe wrażenie. Niemniej jednak, jeśli podzielimy ją przez ilość mieszkańców to otrzymamy kwotę 6 zł/mieszkańca. Miejmy nadzieję, że wraz z rozwojem pandemii i nowymi potrzebami, zgodnie z zapowiedziami, uda się wygospodarować dodatkowe środki.

Dystrybucja maseczek do każdego domu rozpocznie się po Świętach Wielkanocnych.

fot. UMiG Olkusz 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze