Olkusz

W dniu 15 maja b.r., w ramach akcji „Tu Jest Przyszłość”, powiat olkuski odwiedzili Senator Danuta Jazłowiecka, Poseł Cezary Grabarczyk, Senator Artur Dunin oraz Poseł Tomasz Głogowski. 

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w Małopolsce odbyli  szereg spotkań tematycznych poświęconych m.in. sprawom ochrony zdrowia, oświaty i samorządu. W powiecie olkuskim jednym z nich było spotkanie z Panem Józefem Niewdaną – Prezesem Stowarzyszenia „Szansa Białej Przemszy”, byłym głównym hydrogeologiem Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław”. Poruszano na nim kwestię podnoszenia się poziomu wód gruntowych oraz występowaniu zapadlisk na terenie powiatu olkuskiego.

Miniony poniedziałek, oprócz wizyty parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej w powiecie olkuskim, był również dniem startu akcji Olkusz Miastem Przyszłości. W ramach tej inicjatywy lokalni działacze Koalicji Obywatelskiej będą pytać mieszkańców co zmienić w Srebrnym Mieście.

„Naszym wspólnym zadaniem jest odpowiedzialność za przyszłość »Srebrnego Miasta«. Chcemy rozmawiać z mieszkańcami o tym jak miasto powinno korzystać z szans i jak odpowiadać na wyzwania, które przyniesie przyszłość. Rozpoczynamy kompleksowe konsultacje z mieszkającymi pytając ich o »Olkusz Przyszłości«. Chcemy — słuchając propozycji mieszkańców, ale także przedstawiając im własne propozycje — zbudować wizję naszego miasta za 20-30 lat” – mówi Piotr Grabarczyk, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie olkuskim.

Kulminacyjnym punktem wizyty parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej było otwarte spotkanie z mieszkańcami w Hotelu Victoria. Pojawiło się na nim blisko stu mieszkańców powiatu olkuskiego.  „Bezpośredni kontakt z wyborcami to jest to, co odróżnia nas od PiS. Nie boimy się trudnych pytań i prawdziwych mieszkańców na spotkaniach” – dodaje Piotr Grabarczyk.

Platforma Obywatelska w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
6 miesięcy temu

Olkusz miastem przyszłości… spadłem z krzesła jak to przeczytałem. Dla kogo? Dla emerytów chyba i to takich po 90-ce. Przecież tu się nic nie dzieje, a rynek jest po to aby odbyło się tam kilka imprez w roku.