mdd1

Zgodnie z zapowiedziami w sobotę na olkuskim stadionie dzieci nie mogły narzekać na nudę. Młodzieżowa Rada Miejska w porozumieniu z lokalnymi klubami sportowymi zorganizowała Młodzieżowy Dzień Dziecka, będący imprezą oficjalnie towarzyszącą tegorocznym Dniom Olkusza. Działo się sporo, a liczyła się głównie aktywność fizyczna.

Turniej siatkówki plażowej, trio basketu oraz biegi, to konkurencje w jakich wystąpić mogły dzieciaki i usportowione drużyny. Z racji, że impreza została połączona z obchodami 95-lecia KS-u Olkusz, na murawie pojawili się również 8-letni piłkarze, którzy rywalizowali o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Dodatkowo za animacje odpowiadał KS Flika, a zajęcia w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” prowadzili instruktorzy z PZLA. Najmłodsi uczestnicy sobotniego Dnia Dziecka mogli skorzystać z dmuchanych zamków, a także skosztować waty cukrowej. Na wszystkich uczestników każdej z konkurencji czekał gorący posiłek. – Bardzo się cieszymy, że doszło do tej imprezy. Było to święto młodych mieszkańców całej gminy. To dla nich jesteśmy i to dla nich chcemy działać. Już teraz zapraszamy na kolejne podobne akcje, pomysłów na pewno nam nie zabraknie – mówi Jan Sarecki, przewodniczący olkuskiej MRM. – W tym miejscu chciałbym również serdecznie podziękować pracownikom MOK-u, MOSiR-u i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie – dodaje przewodniczący MRM.

mdd2

Najwięcej emocji towarzyszyło zmaganiom na trasie biegów, a także podczas rywalizacji piłkarskiej. Na linii startu stanęły zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkół podstawowych. Najmłodsi mieli do przebiegnięcia jedną pętlę wytyczoną na terenie kompleksu basenowo-rekreacyjnego, a starsze roczniki dwie i trzy. Na wszystkich czekały pamiątkowe medale a najlepsze trójki z każdej kategorii otrzymały ponadto okazjonalne statuetki oraz gadżety.

Na boisku zdecydowanie najlepsi okazali się 8-letni zawodnicy z olkuskiego Słowika, którzy na podium wyprzedzili „akademików” z Gołczy, a także Orbitę Bukowno. Następne miejsca dla AP Champions Olkusz i gospodarza turnieju KS Olkusz. Puchary oraz medale obok prezesa świętującego klubu Romana Madeja wręczała m.in. wiceburmistrz Bożena Krok. – Gratuluję ambitnej postawy piłkarzom i gratuluję jednocześnie rodzicom posiadania tak wspaniałych dzieci. To Wasze święto, życzę Wam wielu sukcesów – mówiła zastępczyni szefa magistratu.

mdd3

Piłka nożna zdominowała również dalszą część obchodów Młodzieżowego Dnia Dziecka i jubileuszu 95-lecia istnienia KS-u Olkusz. Miejsce młodych zawodników wkrótce zajęli ci znacznie starsi, by w przyjaznej atmosferze zagrać tym razem o Puchar Prezesa KS-u. Najlepiej poradziła sobie ekipa Starostwa Powiatowego, drugie miejsce zajęła reprezentacja Boltechu, a brąz stał się udziałem Młodzieżowej Rady Miejskiej. Na zakończenie dnia tak radośnie już nie było. KS Olkusz walczący o utrzymanie się w klasie okręgowej przegrał 1:2 derbowy mecz z Przemszą Klucze i zamiast jubileuszowych sukcesów teraz musi drżeć o V-ligowy byt.

{joomplu:59706}{joomplu:59704}{joomplu:59672}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze