Wrocław – to w tej chwili najważniejszy cel olkuskich piłkarek ręcznych. Jednak już cztery dni po meczu z wrocławiankami SPR Olkusz będzie podejmował u siebie 14-krotnego mistrza Polski – drużynę gwiazd SPR Lublin.
To niecodzienne wydarzenie obejrzą miłośnicy „szczypiorniaka” w czwartek 29 października o godzinie 19 w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół nr 8 w Chełmku.

Chełmczanie byli już gospodarzami Mistrzostw Polski Młodzików. W tym sezonie, na czas remontu hali sportowej w Olkuszu, goszczą w swej hali zespół ekstraklasy piłki ręcznej kobiet SPR Olkusz, który tutaj rozgrywa mecze mistrzowskie.
Spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Z jednej strony staną „srebrne lwice”, znane ze swojej wyjątkowej waleczności. Z drugiej – SPR Lublin, zespół, który 14 razy zdobył tytuł Mistrza Polski, ostatni raz w sezonie 2008/2009. – W 2001 roku, pod nazwą „Montex”, lublinianki zdobyły Puchar Europy EHF. Kibice lubelscy po dziś dzień mówią na swój zespół „Montex” i ubierają się na zielono-czarno, w takich barwach grał wtedy ten zespół – wspomina Roman Nowosad, działacz olkuskiego SPR. Dziś lublinianki grają w strojach niebiesko-biało-granatowych. Trenerem drużyny jest pan Grzegorz Gościński.
SPR Lublin to istna plejada gwiazd. Grają tutaj Sabina Włodek i Izabela Puchacz – wybrane do najlepszej siódemki gwiazd polskiego handballu na 90-lecie szczypiorniaka w Polsce. Z gry w obecnej reprezentacji, niestety, same zrezygnowały. Aktualne reprezentantki Polski to: Alina Wojtas, Agnieszka Wolska i Małgorzata Majerek. Reprezentantkami Białorusi są: Kristina Repelewska i Alesia Mikdaliowa, a reprezentantką Litwy Aukse Rukaite.
Zespół z Lublina gra mecz w Chełmku „po drodze” na Węgry, gdzie rozegra spotkanie III rundy Pucharu EHF. Życzymy drużynie gości z Lublina, aby pomyślnie zakończył mecz z Węgierkami.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o