Olkuskie piłkarki ręczne, które od niedawna grają w ekstraklasie, zdobywają coraz większe grono fanów. Teraz wszyscy sympatycy  mogą wesprzeć ich klub, a jednocześnie stać się członkami prestiżowego Klubu STU.
Gra w ekstraklasie bez sponsorów – to scenariusz całkowicie nierealny. Odkąd tylko olkuskie szczypiornistki zaczęły odnosić sukcesy, znajdowali się w mieście przedsiębiorcy, którzy pomagali im finansowo. Ale ekstraklasa to już zupełnie inna „bajka”. Pomimo ofiarności największych sponsorów: firmy Arkop, Starostwa Powiatowego oraz UMiG Olkusz, wciąż trzeba szukać pieniędzy. Stąd też pojawił się pomysł utworzenia Klubu STU – organizacji, która skonsoliduje sympatyków i firmy działające na naszym terenie, chcące wesprzeć olkuskie Stowarzyszenie Piłki Ręcznej.

Budowanie w taki sposób bezpieczeństwa finansowego Stowarzyszenia to przede wszystkim pomoc dla zawodniczek, które mogłyby spokojnie rozwijać swoje umiejętności, a ich coraz lepsze wyniki promowałyby nie tylko miasto, ale też zaprzyjaźnione firmy.
Warunkiem przynależności do Klubu Stu jest opłacenie wpisowego w wysokości 100 zł i opłacenie miesięcznej składki. Pozyskane środki zostaną przeznaczone wyłącznie na finansowanie bieżących potrzeb Stowarzyszenia. Ponieważ członkostwo w Klubie STU jest dobrowolne, a głównym jego celem jest wsparcie Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz, podstawową zasadą uczestnictwa w klubie jest rzetelność i uczciwość wszystkich jego członków. W zamian dostają oni od SPR pamiątki klubowe, bilety na mecze i mogą bezpłatnie skorzystać z przejazdów na mecze do Chełmka. Mogą też prezentować i reklamować swoje firmy na terenie obiektów, na których występuje na co dzień Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz. Każda nowa inicjatywa jest mile widziana. Jest to też szansa na nawiązanie kontaktów biznesowych z innymi członkami.
Klub STU to nowy pomysł działaczy olkuskiego SPR-u. Podobne kluby, utworzone przez organizacje sportowe, z powodzeniem działają lub działały w innych miastach. W przeszłości taki klub wspierał Cracovię, a obecnie VIVE Kielce i Chojeński KS.
Klub rozpoczął działalność od 10 uczestników. Organizatorzy czekają na kolejne zgłoszenia.  Deklarację członkowską Klubu STU można pobrać na stronie internetowej SPR Olkusz – www.sprolkusz.pl. Informacje można uzyskać pod numerem tel. 668402142, e-mailem: spr@sprolkusz.pl lub w siedzibie przy ul. Floriańskiej 2.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze