Krzykawka, Małobądz

Anioły z diabłem rozdają dzieciom cukierki, a rycerze pojedynkują się pod kościołem w Małobądzu – w końcu w ubiegłym roku proboszcz Parafii Polskokatolickiej pw. św. Barbary w Krzykawie-Małobądzu ks. Tadeusz Budacz obiecał: “Jak Bóg pozwoli, w przyszłym roku zorganizujemy VII Orszak z jeszcze większą pompą”. Danego słowa zdecydowanie dotrzymał i tak 7 stycznia w Gminie Bolesław po raz kolejny odbył się tradycyjny Orszak Trzech Króli.

Przemarsz rozpoczął się pod Dworkiem w Krzykawce, a zakończył na parkingu pod kościołem Polskokatolickim w Małobądzu: korowód prowadzili jadący konno trzej królowie, a za nimi, oprócz mieszkańców, szli również szczudlarze w strojach aniołów i diabła, górale, Józef i Maryja z dzieciątkiem, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego w Olkuszu czy mieszkańcy przebrani w szlacheckie stroje. W połowie trasy do Orszaku dołączyła ponadto Orkiestra Dęta Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” w Bukownie, która od tamtej poprowadziła go do samego końca.

Gdy wszyscy dotarli już na parking pod świątynią, rycerze z grupy rekonstrukcyjnej stoczyli pokazową walkę, po której wszyscy udali się do kościoła, by pokłonić się dzieciątku. Następnie, odbyły się koncerty „MAŁEMU BACY” góralskiego zespołu “ŚLEBODNO NUTA” oraz “KONCERT WDZIĘCZNOŚCI” ukraińskiego zespołu “Polska to my” za okazaną pomoc.

Na zakończenie, uczestnicy zostali z kolei zaproszeni na poczęstunek i pieczenie kiełbasek nad ogniskiem rozpalonym na parkingu przy kościele oraz do wspólnej zabawy przy muzyce granej przez DJ K7 Sosen Group.

Mikołaj

Anioły z diabłem rozdają dzieciom cukierki, a rycerze pojedynkują się pod kościołem w Małobądzu - w końcu w ubiegłym roku proboszcz Parafii Polskokatolickiej pw. św. Barbary w Krzykawie-Małobądzu ks. Tadeusz Budacz obiecał: “Jak Bóg pozwoli, w przyszłym roku zorganizujemy VII Orszak z jeszcze większą pompą”. Danego słowa zdecydowanie dotrzymał i tak 7 stycznia w Gminie Bolesław po raz kolejny odbył się tradycyjny Orszak Trzech Króli.
Zdjęcia: Mikołaj
« 1 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze