Historyczny, bo pierwszy mecz, zagrali w sobotę wychowankowie Akademii Piłkarskiej „Orbita” w Bukownie. Na parkiecie zmierzyli się z małymi piłkarzami z Akademii 21 w Krakowie. Tym razem to nie wyniki liczyły się najbardziej, a cel spotkania. Podczas imprezy zbierano pieniądze na pionizator dla dwuletniego Szymonka Gładysa. Organizatorzy przekazali na ręce rodziców czek na ponad 2,5 tys. zł. Na trybunach panowała iście mistrzowska atmosfera. Piłakrzy do gry zagrzewały cheerleaderki z grupy Krecików i Skrzatów z Przedszkola Miejskiego w Bukownie. 

Hala bukowieńskiego MOSiR-u wypełniona była po brzegi najwierniejszymi kibicami małych piłkarzy. Gorący doping zmobilizował do walki i futboliści dali z siebie naprawdę wszystko. W pierwszym starciu zmierzyli się piłkarze urodzeni w 2003 roku i młodsi. Przyjezdni nie mieli łatwo, bo gospodarze bardzo skutecznie reagowali zarówno w obronie, jak też w ataku. W pierwszej połowie wynik 2:1 zagwarantował kapitan drużyny, Stanisław Mosur. W drugiej odsłonie do ataku przeszli podopieczni Marka Koniecznego, co zakończyło się wynikiem 3:4, przy jednej bramce samobójczej dla „Orbity”. Rewanż zapewnili starsi koledzy, którzy pewnie ograli Akademię 21, celnie strzelając do bramki aż 4 razy. Podopiecznym krakowskiej szkoły udało się to tylko raz. Ogromną przewagę zapewnili strzelcy bramek: Konrad Hajduk, Konrad Kruczek, Bartosz Skowron i Jakub Gładys, starszy brat Szymonka, dla którego zbierano pieniądze.  – Cieszę się, że wygraliśmy. Swoją bramkę dedykuję mojemu braciszkowi – mówi Jakub Gładys. Wszystkie cztery zespoły w nagrodę za udaną grę otrzymały pamiątkowe puchary burmistrza Bukowna, które wręczył piłkarzom sekretarz miasta Marcin Cockiewicz.

– Tutaj najważniejsza była dobra zabawa i wiele pozytywnych emocji. Chłopcy się wspaniale spisali. Na pewno zagrali powyżej naszych oczekiwań – komentuje spotkanie Jacek Ślęzak, który razem z Henrykiem Kaletą i Michałem Barnasiem szkoli podopiecznych „Orbity”. O porządek na boisku podczas turnieju zadbali sędziowie: Sławomir Tomczyk i Łukasz Jucha.

Największe wzruszenie wzbudziło przekazanie przez prezesa Stowarzyszenia „Orbita, Jarosława Tomczyka, symbolicznego czeku, na którym widniała suma uzbierana podczas turnieju. Licytacje sportowych pamiątek i datki do puszek dały kwotę dokładnie 2 551,78 zł. Pod młotek trafiły: przywieziona z mundialu w RPA wuwuzela, gadżety z Euro 2008, kolczyki oraz koszulka Wisły Kraków z autografami piłkarzy, za którą darczyńca zapłacił aż 700zł. Cała suma trafi na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą” z przeznaczeniem na zakup pionizatora dla Szymonka. Niespełna 2-letni chłopczyk urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Po operacji ratującej jego życie, okazało się, że chłpoczyk nie może poruszać nóżkami. Lekarze dają szansę na to, że maluch stanie kiedyś na własnych nogach, ale potrzebna będzie długa rehabilitacja. Urządzenie, na które zbierano, na pewno mu w tym pomoże. – Jesteśmy bardzo zadowoleni i zaskoczeni jednocześnie tym, ile osób się tutaj pojawiło i pomogło naszemu synowi. Jesteśmy bardzo wdzięczni inicjatorom i stowarzyszeniu, które zadbało o wszystko, a darczyńcom dziękujemy bardzo – mówią Anna i Paweł Gładysowie, rodzice Szymonka. Cel zbiórki już jest bardzo bliski. – Potrzebujemy jeszcze około tysiąca najmniej, bo pionizatory kosztują od 3,5 do 7 tysięcy. Następne aparaty, jakie będą mu potrzebne i pomogą mu w nauce chodzenia, kosztują nawet 20 tysięcy zł – wyliczają rodzice. Każdy, kto chciałby dołączyć do grona pomagających, może przekazać chłopczykowi swój 1% podatku. Wystarczy w PIT wpisać: Fundacja „Zdążyć z pomocą” KRS: 0000037904 z dopiskiem Gładys Paweł Szymon 9756. Więcej szczegółów na www.pomocdlaszymonka.eu.interia.pl.

Honorowy patronat nad meczem sprawował burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski. Wsparcie medialne zapewnili „Przegląd Olkuski” i Olkuszanin.pl.

Skład „Orbity”:
Rocznik 2003 i młodsi: Marcel Bartusik (bramkarz), Jakub Juranek (bramkarz), Kacper Karlik (bramkarz), Marcel Kąkol, Mariusz Kosno, Tomasz Krzystanek, Jakub Kujawski, Ireneusz Łaskawiec, Stanisław Mosur (kapitan), Konrad Nawara, Patryk Pachulski, Maciej Spyra, Michał Szatan, Mikołaj Zięba.
Rocznik 2001/02: Konrad Liszka (kapitan), Jakub Gładysz, Filip Gołpyś (bramkarz), Dominik Góralczyk, Konrad Hajduk, Idzi Janota, Bartosz Kondek, Konrad Kruczek, Krzysztof Lekston, Wiktor Łaskawiec, Kacper Macek, Tomasz Mrożek, Szymon Rudnicki, Przemysław Skotniczny, Bartosz Skowron, Jan Zalewski.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:14878}{joomplu:14890}{joomplu:14910}{joomplu:14876}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze