orszak 3 krol plakat

Rok temu ulicami Bukowna po raz pierwszy przemaszerował orszak Trzech Króli. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Wydarzenie wpisało się w kalendarz miejskich imprez i powtórnie odbędzie się w najbliższy wtorek, 6. stycznia. W tym roku sporą atrakcją będzie niewątpliwie… wielbłąd. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu.

Orszak wyruszy o godz. 10.00 z placu przed Centrum Kultury do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. Tam o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza św. W role królów wcielą się: burmistrz Mirosław Gajdziszewski, przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Gmitruk oraz przedstawiciel mieszkańców Zbigniew Urbański. Orszak poprowadzi radny Jerzy Rosa.  

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie oraz Parafia kościoła rzymskokatolickiego pw. św. Andrzeja Boboli.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
siara1
siara1
8 lat temu

baco ty zacząłeś tą swoistą „licytację” ofiar, a więc pierwszy z brzegu przykład:
1208 r. – Innocenty III-papież, zaoferował każdemu, kto chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat i boskiego zbawienia, również ziemię i majątek heretyków oraz ich sprzymierzeńców. Rozpoczęła się krucjata, której celem było wymordowanie Katarów. Szacuje się, iż krucjata pochłonęła milion istnień ludzkich, nie tylko Katarów, ale dotknęła większą część populacji południowej Francji.

baca
baca
8 lat temu

[quote name=”siara1″]
Baco mylisz się…Kościół w swej ewangelizacji na przestrzeni wieków również przyczynił się do śmierci wielu ludzi…wystarczy poczytać…to nie boli… :-x[/quote]

Prawda, nie boli dlatego czytajmy –
„W ciągu przeszło 600 lat działalności sądy inkwizycyjne skazały na różne kary kilkaset tysięcy osób, z czego prawdopodobnie kilkanaście tysięcy zostało straconych.” – http://pl.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja

tak z grubsza, nie będę dzielił – http://salski.salon24.pl/122959,170-mln-osob-wynosi-liczba-ofiar-zamordowanych-przez-despotow

A tu mamy taka dziwna deklarację:
http://www.fronda.pl/a/jozef-oleksy-chce-katolickiego-pogrzebu-bo-wszystkie-komuchy-taki-mialy,45358.html

siara1
siara1
8 lat temu

Panie Nielaba…powtarza się pan……A…”Pasja” to mój ulubiony film..
Baco mylisz się…Kościół w swej ewangelizacji na przestrzeni wieków również przyczynił się do śmierci wielu ludzi…wystarczy poczytać…to nie boli… 😡

baca
baca
8 lat temu

Panie Nielaba takich fanatycznie niewierzących siarów już mieliśmy, jednym był Hitler a drugim Stalin. W ciągu kilku lat posłali do piachu różnymi metodami tyle ludzi, że inkwizycja potrzebowałaby na to sto kilkadziesiąt milionów lat.
Brrr zimno się robi

Robert Nielaba
Robert Nielaba
8 lat temu

Do „Siara”. Zorganizowany ostatnio w Pałacu Prezydenckim koncert kolęd też miał charakter religijny. Taki jest urok kolęd. Natomiast zapewniam, że w marszu w Bukownie uczestniczyło wiele osób nie związanych z kościołem. Kultura ma bowiem szerszy wymiar niż prawica, lewica czy też centrum. A ośrodki kultury to przede wszystkim instytucje kultury. Ja rozumiem , że Pani lub Pan „Siara” nie puściłby w ośrodku kultury również „Pasji” Mela Gibsona. Ale zanim będzie mógł wprowadzać tak skrajnie świeckie standardy musi się nauczyć podpisywać swoim imieniem i nazwiskiem , bo jako „no name” publikuje się wszędzie (i niedługo wyskoczy z mojej lodówki) . A tak dla przykładu, nad warszawskim Orszakiem patronat objęła prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

siara1
siara1
8 lat temu

Pan pretendent….do wszystkiego Kmita, był w Bukownie na tej imprezie, nota bene stricte religijnej i na swoim profilu na fb, wyraził ubolewanie, że takiej wspaniałej według niego imprezy, nie ma w Olkuszu. Dał tam do zrozumienia, że MOK-Olkuski jest do kitu i UM też, bo nie robi takich imprez.
A ja się pytam dyr. MOK Bukowno, czy organizowanie uroczystości religijnych jest w kompetencji tegoż Ośrodka? Póki co mamy jeszcze rozdzielność kościoła od państwa i takie imprezy jeśli chcą, powinni sobie robić na własny koszt parafie jak to zrobił ks. Budacz w Małobądzu!

mikołaj
mikołaj
8 lat temu

[quote name=”theon”]A jak w tym orszaku idzie niejaki Urbański jako przedstawiciel mieszkańców, to burmistrz i przewodniczący rady są przedstawicielami kogo ?[/quote]
Jako przedstawiciele władzy(królowie).

theon
theon
8 lat temu

A jak w tym orszaku idzie niejaki Urbański jako przedstawiciel mieszkańców, to burmistrz i przewodniczący rady są przedstawicielami kogo ?

siara1
siara1
8 lat temu

Tobie baco mózg wyprały szmatławce kato-prawicowe.Oni by byli najbardziej zadowoleni, gdyby Orkiestra splajtowała zupełnie, wtedy Caritas stałby się prawie monopolistą.
Gościa, który swoim działaniem przez 25 lat pomógł tysiącom chorym i bezbronnym ludziom, który według mnie zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla bardziej niż Wałęsa razem wzięty z Obamą, opluwa się za cichym przyzwoleniem KK…..jeszcze nie słyszałem z ich strony żadnego słowa pochwały tego człowieka!!!
Jakimi my ludźmi jako społeczeństwo jesteśmy? Ech….

baca
baca
8 lat temu

[quote name=”siara1″]Nie możesz zrozumieć baco, że kato-prawicy Owsiak stoi ością w gardle?
Poczytaj coś innego zanim zapodasz zmanipulowane wiadomości 😡
http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/%5B/quote%5D

gadasz jakby ci TVN mózg wyprał. A co mnie obchodzi kato-prawica i durnowate „konfrontacje”.
Przerażają mnie niewierzący homofobiczni fanatycy zdecydowanie bardziej groźni niż kato-prawicowi
Tu są dokumenty a nie bzdury.
-http://kontrowersje.net/uzasadnienie_wyroku_matka_kurka_pisa_o_faktach_zeznania_owsiaka_dobiesa_i_pilarskiej_niewiarygodne
http://kontrowersje.net/ministerstwo_pracy_i_polityki_socjalnej_nie_ma_poj_cia_co_owsiak_zrobi_z_kas_za_allegro
-http://kontrowersje.net/jasna_sprawa_czyli_nowa_firma_owsiaka_za_o_ona_metod_amber_gol
-http://kontrowersje.net/owsiak_przegra_proces_karny_i_przegrywa_cywilny_niestety_wszystko_po_11_stycznia_2015_r

siara1
siara1
8 lat temu

Nie możesz zrozumieć baco, że kato-prawicy Owsiak stoi ością w gardle?
Poczytaj coś innego zanim zapodasz zmanipulowane wiadomości 😡
http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

baca
baca
8 lat temu

A wkrótce „SIE MA” i dla ciekawostki i rozgryzienia bo ja nie mogę zrozumieć – http://kontrowersje.net/co_jerzy_owsiak_i_lidia_nied_wiedzka_owsiak_sami_sobie_podpisuj_i_wyp_acaj?page=1#comment-164790

niemamocnych
niemamocnych
8 lat temu

Najlepszą do zaprowadzenia do kościoła jest wnuczka.I dla niektórych to tylko kwestia czasu.
Też wnuczek.

siara1
siara1
8 lat temu

Jezus się narodził w stajence 25 grudnia, a jeszcze tej samej nocy….6 stycznia, przyszli do niego by złożyć Mu hołd Trzej Królowie…Zjawisko załamania czasoprzestrzeni znane już było w starożytności… 😀

baltazar
baltazar
8 lat temu

W 2015 roku Orszak przejdzie w ponad 330 polskich miejscowościach i kilkudziesięciu miastach zagranicą.
Przejście Orszaku Trzech Króli jest ogromną atrakcją dla mieszkańców (zwłaszcza dzieci) i turystów, których w okresie świątecznym nie brakuje w większych miastach Polski. Mimo, że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo zbliżony, to w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu, udowadniającego jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Orszak jest bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych.
W Krakowie Trzej Królowie jechać będą z Wawelu dorożkami, w Kłodzku przywracana jest tradycja wypiekania „szczodraków” – pieczywa obrzędowego przygotowywanego specjalnie dla kolędników, w Chochołowie zaproszeni sąsiedzi z Suchej Hory zaśpiewają słowackie kolędy, a w Świdnicy będą wspólnie kolędować katolicy i protestanci.

I co? Da się?
Wszędzie… tylko nie w Olkuszu…

enigma1952
enigma1952
8 lat temu

Ciemnogród, katoland !!!!

Słowianin
Słowianin
8 lat temu

Impreza ma wymiar ”religijno-kulturalny” po trochu farsa, dramat, tragiko-komedia.Cały przemarsz powinien być jeszcze okraszony solidnym batogiem uczestników oczywiście z wykluczeniem tego biednego wielbłąda.

Kłapciuch
Kłapciuch
8 lat temu

[quote name=”Młody”]Czy tym „wielbłądem” to będą wszyscy pozostali mieszkańcy …[/quote]
Raczej widownią do klaskania 😛

Młody
Młody
8 lat temu

Czy tym „wielbłądem” to będą wszyscy pozostali mieszkańcy …