kronika policyjna

 

Kradzież butli gazowych w Porębie Dzierżnej
21 grudnia nieustalony sprawca włamał się do pomieszczenia z butlami gazowymi w jednym z budynków w Porębie Dzierżnej i ukradł 4 sztuki butli.

Kradzież volvo S60

23 grudnia br. z parkingu przy ul. Sławkowskiej w Olkuszu nieznany sprawca ukradł volvo S60. Straty w wysokości 80 000 zł poniósł mieszkaniec Czajowic. Sprawą zajmują się miejscowi policjanci.

Uszkodzenie samochodu
Nieustalony do tej chwili sprawca, na parkingu przy ul. Mickiewicza w Olkuszu, uszkodził opla astrę. Do zdarzenia doszło w okresie świątecznym, między 25 a 27 grudnia. Sprawa w toku.

Kradzież w restauracji
27 grudnia br. w jednej z restauracji zlokalizowanej na olkuskim rynku doszło do włamania, w wyniku którego złodziej dostał się do wnętrza lokalu od strony zaplecza, wyważył drzwi i ukradł pieniądze. Ogólna wartość strat wyniosła około 2000 zł. Za podobne przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
7 lat temu

Wytłumaczą tak jak Urban tłumaczył jak to rząd się i tak sam wyżywi. 😆
Oficer prasowy- taki etat powinien być skasowany, niech się naczelni tłumaczą sami a nie wysługują papugami opłacanymi z kasy społecznej. Ale oni wolą budować swoje „majestaty” w zamkniętych gabinetach twierdz komend przed którymi na smyczkach szczekają przeszkolone kundelki „prasowe”.

theon
theon
7 lat temu

ech krytykanci, nic nie kumacie ! Na całe szczęście jest w tym kraju około 600 oficerów prasowych, oni wam wytłumaczą jak świetnie pracuje nasza policja 😆 😉

czarny uniformek
czarny uniformek
7 lat temu

Prawda jest taka, że idą po najniższej linii oporu. Starania jakie są przedstawiane w filmach typu „kryminalne zagadki” to czyste sens fiction. Co prawda filmy te traktują przeważnie temat grubych przestępstw i zaawansowanej a przedewszystkim skrupulatnie z wielką starannością stosowanej techniki kryminalistycznej, która się u nas po prostu nie opłaci, U nas jest technika rodem z PRL: Czy się stoi czy się leży pensja się należy. A jak jest niedobór wyników w stosunku do zgłoszeń to się nadrobi na rolnikach co po piwie pojechali traktorem po siano na pole. Bo często prewencja wchodzi nieproszona w kompetencje drogówki.

PXT
PXT
7 lat temu

Co chwilę pojawiają się komunikaty policyjne o szkodach przestępczych, ale od dłuższego czasu na temat ciągów dalszych komunikatów, czyli wyników śledztw i postępowań… cisza. Czyli jak się nie trudno domyślić umorzenie za umorzeniem, więc nie ma się czym pochwalić. A tu zima idzie rowerzyści też się pochowali, piwa na mrozie nikt już nie pije… stagnacja zupełna- pozostało by tylko gonić opieszałych pieszych z pasów, którzy nie zdążyli na zielonym świetle.