1

Nowe chodniki, klomb zamiast resztek fontanny, zmodernizowane drogi – olkuskie osiedle Centrum ma coraz lepszą infrastrukturę. W tym roku mieszkańcy mogą liczyć na dokończenie dwóch sporych inwestycji.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wyremontowano chodniki przy ul. Krakowskie Przedmieście od bloku 14 do 14 a oraz od 14 a do 12 b. Chyba najbardziej zauważalna zmiana dotyczy zagospodarowania miejsca po dawnej fontannie. W miejsce zdewastowanych resztek murku urządzono klomb.

5

Nieopodal Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wykonało zabudowę śmietników. Przebudowie uległ chodnik przy ul. Bylicy 3, 4 i 5 oraz przy ul. Na Skarpie, gdzie remont dotyczył nawierzchni, chodników oraz miejsc postojowych. Remontu doczekała się część ul. Skalskiej przy bloku 18. Tam też wykonano siedem miejsc postojowych.

3

Przewodniczący zarządu osiedla Centrum zapewnia, że propozycje remontów składane do gminnego budżetu przestawiane są często na wnioski mieszkańców. – Wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, jednak staramy się sukcesywnie poprawiać stan osiedlowej infrastruktury. Wiadomo, że kluczową kwestią są finanse. Cieszy nas, że mieszkańcy dostrzegają zmiany i pozytywnie oceniają wykonywane remonty, wskazując jednocześnie miejsca do modernizacji – mówi przewodniczący zarządu osiedla Centrum i miejski radny Henryk Gamrat.

4

W tym roku zaplanowano kolejny etap przebudowy ul. Skalskiej przy blokach nr 7, 17, 18 i 19 przy ul. Skalskiej. Zostanie również dokończona przebudowa ul. Nullo, od stawu przez ul. M. Karwińskiego do ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony.

2

Niektóre inwestycje zostaną wykonane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji, na które gmina Olkusz otrzymała unijne dofinansowanie. Chodzi o zagospodarowanie terenu wokół Przedszkola Nr 7 przy ulicy Skalskiej w Olkuszu (przebudowa chodników z modernizacją odwodnienia, wymiana nawierzchni tarasów przylegających do budynku oraz schodów zewnętrznych prowadzących do piwnicy, ogrodzenie budynku oraz budowa placu zabaw) oraz kompleksowe zagospodarowanie terenu w rejonie Starego Cmentarza w Olkuszu. Druga z wymienionych inwestycji dotyczy m. in. wykonania alejek, oświetlenia, remontu ogrodzenia oraz renowacji zabytkowych nagrobków na terenie cmentarza, utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż zachodniej i północnej strony cmentarza przez ul. Nullo, a także montaż ławek przy pobliskim stawie. Harmonogram rewitalizacyjnych prac nie jest jeszcze znany.

Jakie inwestycje na osiedlu Centrum powinny zostać jeszcze zrealizowane? Czekamy na Wasze propozycje!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec
mieszkaniec
6 lat temu

Jest Nowy 2018 Rok ciekawy jestem jak długo potrwa remont ulicy Polnej oraz przebudowa drogi dojazdowej i parkingu przy przy bloku nr.4. kolejny rok będziemy jezdzic po dziurach i nadał bedzie łatanie dziur pod blokiem nr.4.Taka naprawa to darmowe wyrzucanie pieniędzy w te dziury .Poprawiono kawałek dziurawego skrawka przy ogrodzeniu szkolnego parkingu , ale ten skrawek zagraza parkującym tam samochodom ze strony samochodu który objezdza obok bloku nr.2 do smietnika w celu oprużniania pojemników ze smieci. Rozjezdzona skarpa pod blokiem nr.4. , wczesniej kierowcy cofali od ulicy polnej.

Big brader
Big brader
6 lat temu

[quote name=”Mieszkaniec sródmieś”]Piśiory odczepcie się i pozytywnych rzeczy nie krytykujcie ![/quote]
Proszę ważyc słowa, bo podobno osiedlowy Anioł nadal jest Pisorem.
😆

Mieszkaniec sródmieś
Mieszkaniec sródmieś
6 lat temu

Piśiory odczepcie się i pozytywnych rzeczy nie krytykujcie !

Ernest
Ernest
6 lat temu

Komu jak komu, ale temu radnemu nie można zarzucić brak zaangażowania w sprawach osiedla. Wszystkim negującym działanie tej osoby proponuję startowanie na radnego w najbliższej kadencji, a po wyborze osobiście przeanalizuję jego zasługi podczas kadencji Krytyka dla samej krytyki nie ma sensu..

samochwała
samochwała
6 lat temu

[quote name=”Mieszkaniec”]Śmietnik został zabudowany przez mieszkańców wspólnoty a nie po interwencji radnego z ich funduszu remontowego dlaczego ktoś się chwali nie swoją robotą[/quote]
chodzi o tego NAJLEPSZEGO radnego? 270 głosów w 15 dni na siebie samego hohoho
http://www.dobrzypolitycy.pl/lokalizacja/polska/woj-malopolskie/powiat-olkuski/gmina-olkusz

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Śmietnik został zabudowany przez mieszkańców wspólnoty a nie po interwencji radnego z ich funduszu remontowego dlaczego ktoś się chwali nie swoją robotą

archeolożka
archeolożka
6 lat temu

Nie ruszać Składowej!!

Lis
Lis
6 lat temu

Panie Przewodniczący Osiedla Centrum na początku chcę poruszyć jedną sprawę a mianowicie zabudowe śmietników które są usytuowane przy ul.Bylicy. Jest Pan radnym już czwarty rok a prostej sprawy nie potrafii załatwić u burmistrza nawet interpelacja złożona w dniu 09.03.2015 r. nie pomogła aby zabudować śmietniki.Najlepiej się fotografować pokazywać zdjęcia gdzie jest ładnie zrobione a resztę osiedla ma się gdzieś.Chyba rok wyborczy się zbliża a dla Pana radnego duża konkurencją przybędzie gdyż dużo kandydatów z różnych list będzie się starało o mandat w gminnie.

___
___
6 lat temu

[quote name=”Arek”]Na zdjęciu nr 3. Droga z kostki OK ale już chodnik przy bloku w skandalicznym stanie. Nie dało się zrobić obu?[/quote]

Chodnik jest własnością wspólnoty i to wspólnota jego remont musi sfinansować. Swoją drogą to kostka na takiej drobnej drodze dojazdowej do bloku jest rozpustą! Asfalt by nie wystarczył???

Eger
Eger
6 lat temu

[quote name=”lineker”]po phostu pięknie! chwalenie się w centhum miasta chodniczkami jest takie nowoczesne! bhawo![/quote]
pewnie wolałbyś się chwalić „siłownią” gdzie najwyżej pijaczkowie wieczorem pogadają lub gimbaza zdemoluje ale bez normalnego chodnika – kontestować można wszystko[/quote]
”lineker tylko patrzeć jak Ci pochodzenia niby eskimoskiego-na papierze” ćio do siundu i do ziundu ich śtarćy” zaraz znajdą swoje niby majątki pozostawione niby na papierze dla spadkobierców eskimoskich.ZNOWU” NASiE KAMIENIĆE I GRUNTY a Wasie goje ulicy dio ziamiatania i odśniziania. CYRK HAŃBA BLA PRAWDZIWYCH POLAKÓW RP.

lineker
lineker
6 lat temu

po phostu pięknie! chwalenie się w centhum miasta chodniczkami jest takie nowoczesne! bhawo![/quote]
pewnie wolałbyś się chwalić „siłownią” gdzie najwyżej pijaczkowie wieczorem pogadają lub gimbaza zdemoluje ale bez normalnego chodnika – kontestować można wszystko

Młody
Młody
6 lat temu

Kompletnie tego nie rozumiem … że niby to kto jest sponsorem i takie tam ogromne inwestycje przeprowadza … przecież to zwyczajne pasożytnictwo kosztem innych osiedli jeżeli tylko tam takie środki się przeznacza … no chyba że to zwyczajna ściema wyborcza, no bo niby co to za sukces „…wykonano siedem miejsc postojowych”, przecież już dawno w całym Olkuszu władze miasta i spółdzielni mieszkaniowych powinny sporządzić plan i wizualizację miejsc parkingowych dla mieszkańców i przyjezdnych i w przemyślany, zaplanowany i konsekwentny sposób go realizować – myślę że PiSiory z tym też „Damy Radę” po wyborach …

Arek
Arek
6 lat temu

Na zdjęciu nr 3. Droga z kostki OK ale już chodnik przy bloku w skandalicznym stanie. Nie dało się zrobić obu?

nowoczesna
nowoczesna
6 lat temu

[quote name=”lineker”]widać, że coś się dzieje i że jest to robione raczej z głową poprawiając infrastrukturę najbardziej potrzebną ludziom a nie wydawane „bo jest budżet” typu nie ma chodnika ale jest „siłownia” pod chmurką. Ja przynajmniej jestem mile zaskoczony patrząc na okolice mojego bloku.[/quote] po phostu pięknie! chwalenie się w centhum miasta chodniczkami jest takie nowoczesne! bhawo!

lineker
lineker
6 lat temu

widać, że coś się dzieje i że jest to robione raczej z głową poprawiając infrastrukturę najbardziej potrzebną ludziom a nie wydawane „bo jest budżet” typu nie ma chodnika ale jest „siłownia” pod chmurką. Ja przynajmniej jestem mile zaskoczony patrząc na okolice mojego bloku.

miś
miś
6 lat temu

A chluba naszego miasta, przepiękny plac targowy i dojazdy do niego kiedy doczekają się remontu,a może przebudowy?