1

Wójt Norbert Bień wręczył złote i srebrne wpinki z herbem Gminy Klucze osobom, które podejmowały działania na rzecz dobra społecznego i rozwoju wspólnoty samorządowej. W gronie dwudziestu pięciu wyróżnionych znaleźli się sołtysi, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, przedsiębiorcy i osoby związane z działalnością kulturalną.

4

Okolicznościowymi wpinkami z tarczą herbową Gminy Klucze (złotą lub srebrną) zostali wyróżnieni: sołtysi, którzy pełnią swoje funkcje co najmniej od trzech kadencji – Maria Sierka z Chechła, Jan Domagała z Kolbarku, Barbara Wojnar z Rodak, Maciej Jakubski z Golczowic, Agnieszka Ścigaj z Zalesia Golczowskiego, Marian Mędrek z Bydlina, Alina Kuśmierska z Krzywopłot, Dariusz Rydzyk z Cieślina, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich – Jadwiga Wróbel z Golczowic, Halina Widełka z Ryczówka, Lucyna Probierz z Bogucina Dużego, Ewa Kruszak z Huciska, Natalia Mermel z Chechła, strażacy – Jan Mól – Komendant Gminny OSP, druhowie Kazimierz Guzik i Czesław Plutka z OSP w Ryczówku, prezesi OSP – Józef Domagała (OSP w Rodakach), Adam Myszor (OSP w Kwaśniowie), Leon Pacia (OSP w Chechle). Wyróznienia otrzymali także: Krzysztof Grzesik – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu, Marcin Cockiewicz – Radny Województwa Małopolskiego, Stanisław Chłosta (przedsiębiorca), Adam Chmura – sołtys Jaroszowca i pracownik Gminnego Ośrodka Kultury, Anna Dudek (kierownik muzyczny zespołów GOK) i Janusz Gaj (członek zespołu „Rodaczanie”).

2

Przypomnijmy, okolicznościowe wpinki z herbem Gminy Klucze zostały po raz pierwszy wręczone przez wójta Norberta Bienia osobom zasłużonym dla samorządu z okazji jubileuszu 25-lecia samorządu terytorialnego w Polsce.

3

Uroczystość wręczenia wpinek odbyła się w Domu Kultury w Jaroszowcu. Gośćmi wydarzenia byli m.in. samorządowcy, strażacy OSP i członkinie kół gospodyń. Przy tej okazji odbył się wykład Waldemara Pieczary z kwartalnika „Moja Wieś” na temat form działalności Kół Gospodyń Wiejskich w naszym kraju. „Moja Wieś” to bezpłatny magazyn poświęcony mieszkańcom wsi, kołom gospodyń wiejskich, kółkom rolniczym i innym organizacjom działającym wokół tradycji i kultury wiejskiej.

5

Po części oficjalnej, jako że spotkanie odbyło się w ostatkowy weekend, był również czas na zabawę. Dla gości uroczystości wystąpiła śląska grupa kabaretowo-muzyczna „Jorgusie”, która zabawiła widzów skeczami i zachęcała do wspólnego śpiewania.

Więcej zdjęc tutaj

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze