krakowskie przedmiescie 14a

Mieszkańcy ul. Krakowskie Przedmieście w Olkuszu czekają na remont chodników i osiedlowych dróg. Chodzi o trakty zlokalizowane przy blokach nr 12 a, 12 b i 14 a. Kiedy długo wyczekiwana inwestycja stanie się faktem?

W imieniu mieszkańców z pytaniem o remontowe plany zwrócił się do burmistrza radny Henryk Gamrat. Wspomniana infrastruktura jest w bardzo złym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu przechodniów – podkreśla radny w swojej interpelacji. – Nierówności w chodnikach są duże. Upadki, zwłaszcza porą zimową, nie należą do rzadkości. Przed tymi blokami od niepamiętnych czasów nie były wykonywane roboty drogowe o większym zakresie. To jedna z najstarszych części zabudowy blokowej Olkusza – pisze Henryk Gamrat, zapraszając burmistrza na wizję lokalną. Radny przypomina jednocześnie, że wspomniane bloki zostały poddane termomodernizacji sfinansowanej z funduszu remontowego. Do estetycznego wyglądu okolicy brakuje właśnie odświeżonych chodników i dróg.

krakowskie przedmiescie

Mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość przynajmniej do przyszłego roku. Włodarz miasta zapewnia,sukcesywnie objeżdża gminne trakty, aby ocenić ich stan techniczny i czystość. – Potrzeby inwestycyjne gminy w kwestii remontu dróg czy chodników są duże i kosztowne, dlatego remonty prowadzone są stopniowo. Podobnie wygląda sprawa w przypadku Krakowskiego Przedmieścia – informuje burmistrz Roman Piaśnik.

krakowskie przedmiescie 14 a1

Sześć lat temu ul. Krakowskie Przedmieście, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Nullo, została zmodernizowana. Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację, wykonanie remontu tej ulicy otworzyło możliwość kontynuacji remontu wewnątrzosiedlowej drogi zlokalizowanej przy blokach 12a, 12b, 14a. – W 2014 roku w ramach zadań zwianych bieżącym utrzymaniem i remontami dróg gminnych wykonano remont części chodnika przy wspomnianej drodze. Prace polegały na wymianie podbudowy, ułożeniu nowego krawężnika, obrzeży oraz nawierzchni z kostki betonowej. Z uwagi na deficyt miejsc postojowych w tym rejonie planuje się, by zadanie opracowania dokumentacji technicznej ująć jako propozycję do projektu budżetu na 2016 rok – odpowiada burmistrz Roman Piaśnik.

Które osiedlowe chodniki i drogi latami czekają na remont? Piszcie na www.przeglad.olkuski.pl! 

Fot. Henryk Gamrat

krakowskie przedmiescie 12b

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Irka
Irka
8 lat temu

Mieszkam w tej okolicy i proponuję pozostałym mieszkańcom aby wspomogli radnego w jego działaniach, chociażby przez wizyty w magistracie w celach przypomnienia rządzącym o ich powinności wobec społeczeństwa.

Paweł33
Paweł33
8 lat temu

Jak można dopuścić chodniki do takiego stanu. W środku Olkusza i pod nosem wszystkich do tej pory burmistrzów.

z przedmieścia
z przedmieścia
8 lat temu

Jego starania o remonty na osiedlu są znane i widoczne. Bardzo dobrze, że jest i działa.

Leszek
Leszek
8 lat temu

Nie ma na co czekać, tu już trzeba remontować.

spacerowicz
spacerowicz
8 lat temu

Przeszedłem w swoim życiu już trochę po terenie naszego Olkusza ale dawno nie widziałem tak zniszczonych chodników. Bardzo trafiony temat interpelacji radnego Gamrata.

Młody
Młody
8 lat temu

Na Osiedlu Młodych można znależć wiele miejsc w jeszcze gorszym stanie, a do tego to ocieplanie bloków najdroższą metodą skakania, pewnie z 10 razy będą przywozić pod każdy blok rusztownia i niszczyć trawę i chodniki aby cały blok skończyć no i jeszcze w niektórych miejscach chodniki z kostki tak szerokie jak na promenadzie a tam czasem ktoś przemknie w ciagu godziny – z wpakowanej tam kostki można by zrobić parkingi dla wszystkich mieszkańców no i zieleni więcej byłoby … czy OSM ma jaką radę nadzorczą rozliczającą zarząd ?