Olkusz

Pamiętacie powiatową akcję „Zioła w każdej zagrodzie”? W kwietniu mieszkańcy mieli okazję otrzymać pakiety sadzonek. Zainteresowani tą tematyką mogą zapisać się teraz na bezpłatne szkolenie.

Szkolenie organizuje Powiat Olkuski. Odbędzie się ono 28 maja (w sobotę) w dwóch grupach: I grupa – 9:00 do 15:00 oraz II grupa – 15:00 do 21:00 w ZS Nr 4 w Olkuszu, przy ul. Legionów Polskich 1. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązkowe są zapisy telefoniczne do 20 maja pod nr tel. 32 647 88 15 – Wydział Polityki Społecznej i Promocji Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

Zaplanowano cztery tematy: specyfika i znaczenie gospodarcze roślin zielarskich, zioła w kosmetologii i dietetyce, przetwory spożywcze na bazie ziół, aspekty formalno-prawne dystrybucji przetworów ziołowych. W programie są również zajęcia praktyczne dotyczące receptur kosmetyków ziołowych (m. in. rozgrzewającego olejku, wygładzającej maski do włosów czy skomponowanie mieszanek z ziół suszonych). Wykładowcą będzie dr Małgorzata Wysocka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze