bydlinka Kopiowanie

Remont drogi powiatowej, zwanej popularnie „bydlinką”, dokonany w roku 2010 zapisał się w historii niezbyt chwalebnie. Modernizacja tego ważnego ciągu komunikacyjnego od początku budziła wiele emocji. Niedoróbki i zaniedbania wytykali szczególnie aktywnie mieszkańcy Lgoty Wolbromskiej. Na „bydlince” fragmenty nawierzchni wymieniano już wiele razy. Obecnie, 5 lat od  „gruntownej” modernizacji drogi, kończy się gwarancja, a „bydlinka” … nadaje się do remontu.

Mieszkańcy, wśród których byli znający się na rzeczy budowlańcy od początku zwracali uwagę, że remont nie przebiega prawidłowo i zgodnie ze sztuką. Obrzeża jezdni zaczęły się łamać i „rozłazić” już kilka dni po ułożeniu nakładki asfaltowej. Na hucznie zapowiadane otwarcie drogi po remoncie przybyła grupa zdenerwowanych mieszkańców Lgoty Wolbromskiej z Jackiem Soską, zakłócając uroczystość protestem, który głośnym echem odbił się w mediach. Potem drogę poprawiano, ale wciąż nie było dobrze. Zastrzeżenia budziły nie tylko wciąż powstające nowe dziury, ale także brak bezpiecznych poboczy i zbyt głębokie rowy np. w Łobzowie. Radni powiatowi z terenu gminy Wolbrom, a także burmistrz Jan Łaksa, czynili kolejne interwencje, wykonawca poprawiał usterki, a nowe wciąż powstawły.

Zarząd powiatu olkuskiego dość szybko podjął decyzję, by na tej drodze ograniczyć ruch najcięższych samochodów. „Bydlinką” mogły odtąd oficjalnie jechać tylko samochody do 15 ton. Niestety dopuszczono wyjątki, więc wielu kierowców nie zważało na ograniczenie. Droga ulegała dalszej degradacji.

Niedługo kończy się okres gwarancji na prace wykonane w ramach tamtej feralnej modernizacji. Od początku nowej kadencji samorządowej wolbromscy radni miejscy i powiatowi intensywnie monitują konieczność wykorzystania ostatniej możliwości napraw gwarancyjnych. W Radzie Miejskiej interpelacje w tej sprawie składał radny Zdzisław Pasich z Łobzowa, a na sesjach powiatowych o remonty gwarancyjne upominali się m. in. radni Zdzisław Skoczyń i Jan Łaksa.

Ostatnio na „bydlince” pojawiły się zielone znaki określające miejsca, które zostaną jeszcze raz naprawione. – Chociaż jest ich bardzo wiele, to nadal nie zaznaczono wszystkich koniecznych napraw – komentuje radny Zdzisław Pasich. Cieszy mnie, że nasze monity zostały uwzględnione, ale wkrótce ekipy remontowe wykonawcy znów wyjadą  naprawiać drogę powiatową nr 1095K i będzie to zapewne ostatni remont nie obciążający bezpośrednio zarządcy, a ten – jak wiadomo – nie ma za wiele środków finansowych na dalsze naprawy. Może trzeba jeszcze bardziej dopilnować, aby nie zaprzepaścić tej szansy? – zastanawia się wolbromski radny.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stanisław
Stanisław
7 lat temu

[quote name=”smutne”][quote name=”nic nie rozumiem”]Dowiedziałem się że na ostatniej sesji Powiatowej Rady prezentowała się pani z Dłużca i wylewała wiadra pomyj na głowę dyr. Liceum w wolbromiu Krzysztofa Osmendy.Ponoć przedstawiła sie jako radna rady miejsko gminnej. Mam zatem pytanie do pana przew. Rady Miejskiej w Wolbromiu. Czy teraz to już rada miejsko gminna? Czy występ tej pani był w imieniu Rady czy też w uzgodnieniu z Radą.Co pan o tym myśli.[/quote]
Jaka radna, takie wiadro i pomyje. Prywata już na początku kadencji, ot co![/quote]
Przecież to chodzi o jej męża. To jej mąż sądzi się dyrekcją szkoły. Początek kadencji a już załatwia prywatne sprawy. Czy Rada Gminy Wolbrom wie o tym apelu i co o tym sądzi.

smutne
smutne
7 lat temu

[quote name=”nic nie rozumiem”]Dowiedziałem się że na ostatniej sesji Powiatowej Rady prezentowała się pani z Dłużca i wylewała wiadra pomyj na głowę dyr. Liceum w wolbromiu Krzysztofa Osmendy.Ponoć przedstawiła sie jako radna rady miejsko gminnej. Mam zatem pytanie do pana przew. Rady Miejskiej w Wolbromiu. Czy teraz to już rada miejsko gminna? Czy występ tej pani był w imieniu Rady czy też w uzgodnieniu z Radą.Co pan o tym myśli.[/quote]
Jaka radna, takie wiadro i pomyje. Prywata już na początku kadencji, ot co!

emil
emil
7 lat temu

ja to myśle że jakieś przekręty robią na tych przetargach i dlatego takie dziadostwo na drogach kładą

Drbud.
Drbud.
7 lat temu

[quote name=”KOZA”]A W ZURADZIE TO JUZ ASFALTU PRAKTYCZNIE NIE MA SZOK SZOK SZOK!!![/quote]
Ja mieszkam na końcu Żurady , tam dopiero jest horror drogowy , może burmistrz by nas odwiedził i zgodnie z obietnicami zaczął działać

KOZA
KOZA
7 lat temu

A W ZURADZIE TO JUZ ASFALTU PRAKTYCZNIE NIE MA SZOK SZOK SZOK!!!

Młody
Młody
7 lat temu

…… – jeden pastewny a drugi taki Lidlowy kolorowy, ładnie opakowany …

nic nie rozumiem
nic nie rozumiem
7 lat temu

Dowiedziałem się że na ostatniej sesji Powiatowej Rady prezentowała się pani z Dłużca i wylewała wiadra pomyj na głowę dyr. Liceum w wolbromiu Krzysztofa Osmendy.Ponoć przedstawiła sie jako radna rady miejsko gminnej. Mam zatem pytanie do pana przew. Rady Miejskiej w Wolbromiu. Czy teraz to już rada miejsko gminna? Czy występ tej pani był w imieniu Rady czy też w uzgodnieniu z Radą.Co pan o tym myśli.

Choleryk.
Choleryk.
7 lat temu

Oba wyrwane,znów,słupki przed Bankiem Millenium.I znów trzeba bokiem miedzy samochodami
Panie Od Chodników przechodzić.A jakby Pan był panią w białym skafandrze np.Pewnie by Pan klął na Pana Od Chodników.W duchu przynajmniej.

max
max
7 lat temu

A gdzie był przewodniczący komisji przetargowej, trzeba było wybrać solidnego wykonawcę a nie jak zwykle kręcić wały, a teraz trząść porami, że droga się rozlatuje a kasa już podzielona. Ciekawe jakie niespodzianki wyjdą po zakończeniu budowy kanalizacji przez wodociągi. Bo jak na razie, patrząc na jakość prowadzonych prac to nic dobrego to nie wróży. Ale przecież to spółka czterech gmin;patrz przechowalnia byłych pracowników urzędów.

Kant Emanuel.
Kant Emanuel.
7 lat temu

Mazaniec też popękany,a jedna studzienka,chyba pierwsza od ronda,to się zapada …w oczach.Panie Kontrolerze.