Wolbrom

Na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolbromiu, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komisariat Policji w Wolbromiu wraz z Dyrektorem i pracownikami Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolbromiu prowadzili działania edukacyjno-informacyjne, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie służb i instytucji odbyło się w ramach akcji otwarcia „Miasteczka Ruchu Drogowego” dla dzieci i młodzieży.

W dniu 9 sierpnia br. odbyło się oficjalne otwarcie „Miasteczka Ruchu Drogowego” w Wolbromiu. Na zaproszenie organizatorów oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolbromiu p. Jana Gamrota przybył Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji a także Komendant Komisariatu Policji w Wolbromiu z dzielnicowym. Mundurowi przywitali zaproszonych gości oraz dzieci wraz z rodzicami. Funkcjonariusze prowadzili działania edukacyjno-informacyjne, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka z Komendy w Olkuszu przeprowadziła pogadankę o bezpieczeństwie na drodze, która cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tyko ze strony dzieci, ale także rodziców.

Najmłodsi mieli okazję skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego miasteczka komunikacyjnego pod okiem policjantów Ruchu Drogowego, którzy zwracali dzieciom uwagę jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drodze. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość zrobienia sobie zdjęcia z funkcjonariuszami Policji. Dostępne było również stoisko profilaktyczne z gadżetami policyjnymi o tematyce informacyjno-edukacyjnej a także można było oglądać  motocykle służbowe oraz radiowóz. Policjanci opowiadali młodym słuchaczom o pracy w Policji.

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego to niezwykle ważna inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z zakresu ruchu drogowego. Takie działania mają charakter edukacyjny i wpływają na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.    

KPP Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze