Wolbrom

Wolbromski Dom Kultury chętnie i skutecznie korzysta z okazji poszerzenia swojej oferty i zaplecza technicznego. Dzięki współpracy z mazowiecką TVP3 do Wolbromia trafiły ostatnio elementy sprawnego sprzętu oświetleniowego z demobilu, który przyda się do oświetlenia imprez na lokalnych scenach.

– Skorzystałem z okazji i życzliwości regionalnej Telewizji Polskiej, która pozbywała się starego, ale sprawnego sprzętu. Wykorzystamy go, zaspakajając potrzeby bieżące, i w przedsięwzięciach dopiero planowanych, o których nie chcę jeszcze mówić, bo przyjdzie na to odpowiedni czas – wyjaśnia Piotr Gamrot, dyrektor Domu Kultury w Wolbromiu. – Poprosiliśmy o wsparcie i okazało się, że znalazło ono bardzo dla nas pożyteczny odzew. Na dodatek dowiedzieliśmy się, że może to być piękny początek dalszej współpracy z telewizją stołeczną, a nie jednorazowy epizod. Zatem – dziękując za już otrzymane prezenty – z radością czekamy na kolejne owoce tej obiecującej znajomości! – cieszy się Piotr Gamrot.

Przypomnijmy, że wolbromski DK pozyskał już tylko w tym roku blisko 700 tys. z różnych źródeł na rozmaite projekty – zarówno rozbudowujące zasoby lokalowo-techniczne placówki i jej otoczenia, jak i na organizację kilku imprez i wydarzeń kulturalnych. Najbliższa z nich zaplanowana jest na niedzielę 22 sierpnia br., kiedy to o godz. 17 przed publicznością wolbromską i przybyłymi gośćmi wystąpi na scenie plenerowej popularna góralska kapela z Raby Wyżnej – Mała Armia Janosika. Koncert będzie darmowy, a organizatorzy mają nadzieję, że pandemia nie ograniczy ilości widzów. Tydzień później – 29 sierpnia, na zakończenie innego projektu i również w formule otwartej, odbędzie się impreza pn. Małopolskie spotkania z tradycją.

zdj. Piotr Gamrot

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze