105 lat 3

Życzenia jubilatce złożyli wczoraj Wójt Gminy Klucze Norbert Bień i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Kocjan. Przedstawiciele samorządu wręczyli pani Marii kwiaty, upominek i list gratulacyjny z okazji urodzin.

Pani Maria Płonka jest najstarszą mieszkanką gminy Klucze. Mieszka w Chechle. Zawodowo związana była z zakładami papierniczymi w Kluczach. Od 1970 roku jest wdową. Nie żyją już też jej dzieci (dwoje: syn i córka). Ma jednak 8 wnucząt, 11 prawnuków i jedną praprawnuczkę. Wizyta u jubilatki pozwoliła przekonać się, że mimo sędziwego wieku, pani Maria cieszy się dobrym zdrowiem, a niektóre codzienne czynności wykonuje nawet bez pomocy rodziny.

105 lat 1
Pierwszej Seniorce Gminy Klucze składamy najlepsze życzenia: dalszych lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym!

Na zdjęciu grupowym: jubilatka Maria Płonka oraz (od lewej) prawnuczka Sylwia Wilk, sołtys Chechła i radna Gminy Klucze Maria Sierka, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, prawnuczka Karolina Skrzyńska i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Kocjan.

Rafał Jaworski/UG Klucze

maria 105 lat

105 lat 2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
antropolog
antropolog
8 lat temu

Chechło to powietrze raczej chechłowskie nie chechelskie. Nie sadze, aby ta pani miała 105 lat, to gruba przesada, przecież widać gołym okiem. Moja babcia opowiadała mi jak to było kiedyś z nadaniem i wyrobieniem dokumentów, co kto podał, tak było! Siostra mojej stryjecznej wujenki miała 15 lat jak wyszła za maz za przystojnego oficera, oczywiście powiedziała, ze jest pelnoletnia, a jakże! To były czasy, poprzewracane losowo.

lk
lk
8 lat temu

[quote name=”majk”]Wspaniale się trzyma Pani Maria, jak na swój wiek. Powietrze chechelskie służy.
Kolejnych długich lat życia serdecznie życzę![/quote]
Chechło to raczej nie słynie ze świeżego powietrza. Ale ja absolutnie nie sugeruję, że Pani Maria była kiedykolwiek miłośnikiem tamtejszych „wyrobów”. I także kolejnych długich lat życia serdecznie życzę.

majk
majk
8 lat temu

Wspaniale się trzyma Pani Maria, jak na swój wiek. Powietrze chechelskie służy.
Kolejnych długich lat życia serdecznie życzę!