ławki park przy biema

W lasku przy ul. Biema, obok kościoła św. Maksymiliana, od kilku miesięcy nie ma ławek. Zimą skutecznie rozprawili się z nimi wandale, wyrywając je z kostki brukowej. Czy jest sens, aby wróciły na swoje miejsce?

Z utworzonego kilka lat temu niewielkiego parku chętnie korzystała młodzież, jak i starsze osoby. – To bardzo fajne miejsce. Przede wszystkim dobrze oświetlone. To ważne nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo, ale również nastrój, zwłaszcza w letnie wieczory. Gdy było ciepło, wiele osób lubiło tu przychodzić, posiedzieć, porozmawiać. Niestety, teraz pozostały tylko alejki i lampy – opowiada jedna z olkuszanek.

Inwestycja była realizowana przez Urząd Miasta i Gminy Olkusz. Na razie nic nie wskazuje na to, by niewielki park wyglądał tak, jak w ubiegłym roku. – Ławki zostały zdemolowane, wobec czego konieczne było ich uprzątnięcie. Oczywiście burmistrz zdaje sobie sprawę z tego, że są one potrzebne. Jednak zakup nowych ławek to wydatek dla Gminy niespodziewany, na który należy najpierw wygospodarować odpowiednie środki w budżecie – informuje rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Pytanie tylko, czy nowe ławki nie staną się ponownie obiektem zainteresowania wandali. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy warto postawić nowe ławki? 

ławki park przy biema 1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bobbudowniczy
bobbudowniczy
9 lat temu

wystarczy ławki zamontować poza wnęką to ona na wózek będzie lub na te nogi.

czas na zmiany...
czas na zmiany...
9 lat temu

Widać, że Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sobie z tym wszystkim nie radzi. Żeby z taką drobnostką jaką jest naprawa i ponowne zamontowanie ławek czekać pół roku. Panie burmistrzu chyba czas na zmiany w tym wydziale. Może trzeba tych ludzi poprzesuwać na mniej odpowiedzialne stanowiska. Może oni się za bardzo męczą w tym wydziale. Coś mi się wydaje, że oprócz drogowego tym wydziałem powinien jeszcze kierować pan Kocjan. To musi być ktoś z j…mi. Albo pan Derwisz. Ja by tam zaryzykowała przed wyborami.

Bubel
Bubel
9 lat temu

50-ciokilogramową ławkę mocuje się do kilogramowej kostki.
To ukradli.

Janusz D
Janusz D
9 lat temu

Ławki zostały powywracane i tylko jedna z nich ma uszkodzona nogę reszta jest w bardzo dobrym stanie. Pół roku wcześniej dwie ławki zostały wyrwane z mocowania i skradzione.To nie pieniądze decydują o tym że ławeczek nie ma tylko niechęć urzędników, a zwłaszcza obawa,że ławeczki mogą być ponownie zdewastowane i będzie kłopot.

paco
paco
9 lat temu

[quote name=”J.D Zarząd Osiedla”]W sprawie ponownego zamontowania uszkodzonych ławek zabranych do naprawy zwracałem się do Burmistrza pismem z dnia 18 lutego 2014 roku .Są one przy tych alejkach bardzo potrzebne . Dzisiejsza ranna rozmowa z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego utwierdziła mnie w przekonaniu, że ławki te zostaną wkrótce ponownie zamontowane. W dniu dzisiejszym Zarząd Osiedla podjął decyzję o zakupie dodatkowo 10 koszy na śmieci z naszych środków.[/quote]
Nie przechwalaj się pan tak na tym forum. Wszyscy wiedzą,że pan dałeś plamę z sadzeniem tych kwiatów w dolince.

pięknoduch liberalny
pięknoduch liberalny
9 lat temu

To, że ławki zostały zdewastowane nie upoważnia zarządcy, aby nie ustawić ich na nowo. No cóż mamy młodzież jaka mamy i musimy się z tym pogodzić. Przecież musi w jakiś sposób wyrażać siebie i swoją ekspresję. musi się też jakoś wyładowywać. najwyraźniej w Olkuszu nie ma imprez na których mogłaby to robić. Nie należy winić młodzieży a zarządców parku i służby odpowiedzialne za porządek w mieście. młodzież często bije się, dewastuje, pije w publicznych miejscach, ale to jest zupełnie normalne. Później z takiej młodzieży wyrastają porządni obywatele, naukowcy a nawet duchowni. Młodzież musi mieć przestrzeń i obiekty na których mogłaby wylądować nagromadzoną ekspresję i szkolne stresy. Musimy to zrozumieć. Wszelkie represje i retorsje nie maja żadnego sensu, co udowadniają badania naukowe. Po prostu trzeba zamontować ławki o mocniejszej konstrukcji tak by wytrzymały trochę dłużej, a jak i tego nie wytrzymają to kolejne ławki powinny być jeszcze bardziej mocniejszej konstrukcji.

J.D  Zarząd Osiedla
J.D Zarząd Osiedla
9 lat temu

W sprawie ponownego zamontowania uszkodzonych ławek zabranych do naprawy zwracałem się do Burmistrza pismem z dnia 18 lutego 2014 roku .Są one przy tych alejkach bardzo potrzebne . Dzisiejsza ranna rozmowa z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego utwierdziła mnie w przekonaniu, że ławki te zostaną wkrótce ponownie zamontowane. W dniu dzisiejszym Zarząd Osiedla podjął decyzję o zakupie dodatkowo 10 koszy na śmieci z naszych środków.

Oggford
Oggford
9 lat temu

Nie widzę sensu wstawiania nowych ławek. Na Młodych i na Pakusce mieszka tak strasznie dzikie bydło, że rozprawiliby się z nimi nawet szybciej niż z tymi pierwszymi. Teraz mają już doświadczenie zdobyte na koszach na deptaku, altance (też na deptaku) i teraz również na ławkach. Z drugiej zaś strony trzeba brać pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z debilami w dresach którzy potrzebują się wyżyć więc zamiast odnawiać to co już zniszczyli można postawić im taki park rozrywki z żelbetowymi konstrukcjami przypominającymi ławki, altanki, kosze, huśtawki i inne, które lubią sobie zniszczyć. Będą sobie tam chodzić i kopać, wyrywać, wybijać i ogólnie się wyżywać. Jak juz skończą to specjalnie wyszkolony personel będzie sprawdzał ich poziom „wyżycia” i odpowiednio do stanu będą ich wypuszczać lub zatrzymywać dłużej. Projekt ów będzie nosił nazwę „Unia barbarzyńców” i będzie finansowany ze środków UE.

długobrody
długobrody
9 lat temu

[quote name=”zzz”]. Policja powinna znaleźć winnych, osądzić tak by mogli zwrócić za zniszczenia i sprać dziadów gumą po d…ie i to publiczne dla przykładu.[/quote]
pręgierz na rynku jest, więc niech spełnia swą rolę.

Młody
Młody
9 lat temu

Zarząd osiedla zapytać trzeba, na pewno coś wymyśli albo za ciosem pódzie i w miejsce ławek donice z opon z kwiatami się pojawią po kolejnym konta zasileniu …

zzz
zzz
9 lat temu

Myślę, że warto zamontować stare wyremontowane ławki w tym miejscu. Wandalom mówimy STOP. Policja powinna znaleźć winnych, osądzić tak by mogli zwrócić za zniszczenia i sprać dziadów gumą po d…ie i to publiczne dla przykładu.

A K-reaktywacja.
A K-reaktywacja.
9 lat temu

Wyciągnięte nogi gimnazjalisty lub wózek z dzieckiem i już przejść trudno.Trzeba pogłębić wnęki na ławki.A na przyszłość-
myśleć…myśleć….myśleć ..przed.

zaradny
zaradny
9 lat temu

a po co ławki ? – każdy może przynieść swój taborecik,
A tak na powaznie, to ławki to można z pnia sosny zrobić, mała strata przy zniszczeniu.