Modny styl życia eko propagowali w piątek młodzi olkuszanie ze szkół ponadgimnazjalnych. Przy zabieganym i często szaleńczym trybie życia niekiedy nie ma czasu na zastanawianie się nad problem dbania o własne i cudze zdrowie. Uczniowie zwrócili uwagę mieszkańców na ten problem marszem zdrowia, który przeszedł z Rynku do Ekonomika. A tam czekały na nich same ekologiczne atrakcje. Uczennice olkuskich szkół zaprojektowały ubrania w stylu eko. Pomysłowość uczniów w wykorzystaniu surowców wtórnych do wykonania strojów sprawiła wiele trudności jurorom konkursu. Młodzi ekologiczni projektanci użyli gazet, puszek, folii i kartonów do wykonania futurystycznych i oryginalnych kreacji. Najbardziej spodobały się projekty Anny Gajdy i Klaudii Banyś z Zespołu Szkół nr 4. Obie panie postawiły na ubrania wieczorowe i użyty materiał bynajmniej nie odejmował im elegancji.

Ruch i gimnastyka, o których tak często zapominamy, promowały cheerleaderki z olkuskich liceów i grupa Capoeira Camangula. Klasa mundurowa z Zespołu Szkół w Kluczach zaprezentowała musztrę.
– Organizowanie takich imprez jest bardzo potrzebne. Wydaje mi się, że obecna młodzież jest bardzo świadoma ekologicznie i wie, jak dbać o swoje zdrowie. Ale nie zaszkodzi czasem o tym przypominać – mówi Ania z IV LO. – Zdrowy styl życia jest bardzo modny i wydaje mi się, że młodzi ludzie o tym wiedzą – dodaje. Co do tego, że warto żyć ekologicznie, nie tylko ze względu na modę, nie ma wątpliwości Agata Knapik, dyrektorka olkuskiego Sanepidu. – Żeby być ekologicznym wystarczy codziennie zrobić jedną rzecz dla środowiska. To może być segregowanie śmieci, kupienie ekologicznej torby na zakupy, kupowanie polskich produktów czy nawet dokręcenie kapiącego kranu – wylicza Agata Knapik. Ekologiczny piątek był częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia w powiecie olkuskim, przebiegającego pod hasłem „Człowiek i miasto”. O jego organizację zadbali: Powiatowa Stacja Epidemiologiczno-Sanitarna i Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

{joomplu:6419}{joomplu:6395}{joomplu:6382}{joomplu:6361}

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
MaT Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MaT
MaT

kiedy będą fotki?