Olkusz

Miejska sieć monitoringu się rozrasta. Ostatnio kamery pojawiły się w parku przy ul. Mickiewicza. Inwestycja o wartości prawie 30 tys. złotych została sfinansowana z gminnego budżetu.

– Instalacja kamer monitoringu w parku miejskim jest kolejnym elementem – trwającej już od kilku lat – rozbudowy sieci na terenie całego miasta. Monitoring nie tylko pomaga w ustaleniu sprawców przestępstw czy wykroczeń już po fakcie, ale – i to chyba jest ważniejsza jego funkcja – pełni zadania prewencyjne, zniechęcając do łamania prawa. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku około 20 kamer zostało zamontowanych na olkuskim osiedlu Centrum. Rok wcześniej  kamery pojawiły się na osiedlu Słowiki i osiedlu Skalskie oraz na osiedlu Pakuska. Jak wówczas informowaliśmy, lokalizacja kamer została wybrana w uzgodnieniu z przedstawicielami lokalnej społeczności oraz Strażą Miejską w Olkuszu, która pełni nadzór nad kamerami. W 2019 roku poza osiedlem na Pakusce monitoring zamontowano w Dolince na osiedlu Młodych, a także uzupełniono system kamer w obrębie rynku.

Co sądzicie o miejskim monitoringu? Zapraszamy do dyskusji!

fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze