Olkusz

Po Karolinie Herian, która wróciła z Grecji z brązowym medalem juniorskich Mistrzostw Świata, czas na kolejną międzynarodową imprezę na piasku z udziałem olkuskiej zawodniczki! Zuzanna Pawłowska znalazła się w grupie dwunastu szczypiornistek powołanych przez selekcjonera Kamila Zawadę na konsultację szkoleniową w Gdańsku oraz Mistrzostwa Europy Juniorek Młodszych, jakie w terminie 6-11 lipca odbędą się w czeskiej Pradze.

Zuzanna Pawłowska – rocznik 2006 podobnie jak starsza o dwa lata Herian spełniają obecnie swoje handballowe marzenia. Zuzia do nowotworzonej kadry narodowej trafiła z początkiem czerwca, kiedy to trener Zawada ogłosił szeroką, bo zawierającą aż 26 nazwisk listę powołanych na krótkie zgrupowanie w Łomży, które miało wyłonić turniejową dwunastkę. Sztab reprezentacji nie miał łatwego zadania, ale finalnie Kamil Zawada ze swoim asystentem Wiktorem Witowskim dokonali selekcji, z końcem minionego tygodnia rozsyłając do swoich zawodniczek zaproszenia do udziału najpierw w przygotowaniach, a następnie w samym turnieju ME.

Nasza radość jest ogromna, bowiem jedno z takich zaproszeń trafiło właśnie do Nas, a dokładniej to do samej Zuzi, która swoją postawą przekonała do siebie selekcjonera i w nagrodę już niebawem wyruszy nad Bałtyk, by jak najlepiej przygotować się do europejskiego czempionatu. Początek zgrupowania w Gdańsku wyznaczono na sobotę 2 lipca. Na Pomorzu Kadra Juniorek Młodszych spędzi pięć dni. 6 lipca wyjedzie na południe i tego samego dnia dotrze do stolicy Czech, gdzie w następnych godzinach zagra w ramach Grupy B, razem z Hiszpanią, Portugalią, Rumunią oraz Szwecją. W gronie tegorocznych uczestników ME U-16, których miastem gospodarzem jest Praga, znalazło się 15 reprezentacji podzielonych na trzy, pięciozespołowe grupy.

Stawka bardzo trudna i wymagająca, ale to przecież Mistrzostwa Starego Kontynentu, więc raczej nikt nie zakładał, że będzie łatwo i przyjemnie. Przed Zuzią Pawłowską i Jej koleżankami nie lada wyzwanie, ale jak pokazały choćby starsze rocznikowo Juniorki, na boisku wszystko może się zdarzyć, kiedy głowa pełna marzeń!

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze