Wolbrom

Z informacji uzyskanych na wolbromskim basenie wynika, że obiekt jest już „prawie” gotowy na otwarcie sezonu letniego. Prawie – ponieważ, brakuje jeszcze jednego niezbędnego elementu…

Woda do basenu wpuszczona i aż kusi, wymagane badania i dopuszczenia zaliczone, brakuje tylko jednej ważnej rzeczy: zaplecza technicznego, czyli obiecanych przez burmistrza kontenerów z toaletami i pomieszczeniem dla personelu.

Przypomnijmy za portalem internetowym Gminy Wolbrom: planowany montaż zjeżdżalni do wieży wolbromskiego basenu zostanie odłożony w czasie. Ogłoszony 22 lutego przez burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom przetarg na zamówienie o nazwie: „Zagospodarowanie działki nr 5050/2 obręb Wolbrom polegające na budowie zjeżdżalni” w trybie – projektuj i buduj, został unieważniony w 15 marca, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

Cena oferty najkorzystniejszej (676.500 zł brutto) znacznie przekroczyła kwotę, jaką na ten cel zabezpieczyła gmina Wolbrom. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie powyższego zamówienia kwotę 360.000 zł brutto.

Jak tłumaczono wówczas: wysoka kwota złożonej oferty jest konsekwencją utrzymujących się od kilku miesięcy rekordowych cen stali (nie tylko na krajowym rynku), która, jako materiał, w największym stopniu byłaby wykorzystana do całej konstrukcji planowanego zadania. Tym samym montaż zjeżdżalni musi poczekać na „lepsze czasy”.

Wtedy to właśnie burmistrz Adam Zielnik oznajmił, że niewykorzystane środki zostaną przeznaczone na inne zadanie związane z modernizacją basenów, czyli montaż instalacji fotowoltaicznej, zasilającej obiekty basenowe oraz nowe zaplecze higieniczno-sanitarne. Okazuje się jednak, że pozyskanie kontenerów w dobie wojny za wschodnią granicą również nie jest takie proste. Dlatego właśnie, chociaż obiecane ogniwa fotowoltaiczne są już zamontowane, wciąż nie udało się zamontować sanitariatów.

Podobno jednak jesteśmy już na ostatniej prostej i kontenery dotrą w najbliższych dniach, a nawet godzinach i basen ruszy najbliższą w środę. Trzymamy kciuki!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze