Powiat

Zmiany w Zarządzie Powiatu – w poniedziałek 13 września nową wicestarostą została Paulina Polak. Jej poprzedniczka, Krystyna Kowalewska, złożyła rezygnację z tego stanowiska.

Zmian dokonano na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu. Dotychczasowa wicestarosta Krystyna Kowalewska składając rezygnację podkreśliła, że jest ona podyktowana wyłącznie względami osobistymi. Wyraziła jednocześnie wolę i chęć pracy w charakterze nieetatowego członka Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie rezygnację przyjęli.

-Chciałbym w imieniu Rady Powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego oraz naszych jednostek organizacyjnych i szkół serdecznie podziękować pani Krystynie Kowalewskiej za pracę na rzecz powiatu olkuskiego oraz mieszkańców. Pani starosta swoim ogromnym doświadczeniem zawodowym i samorządowym niejednokrotnie udowodniła, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Osobiście dziękuję za codzienną pracę, za wsparcie oraz za to, że zawsze obdarzała Pani pracowników starostwa życzliwością szacunkiem, zrozumieniem i uśmiechem. Krysia, to była czysta przyjemność z Tobą pracować – powiedział starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

– Bardzo miło jest słyszeć takie słowa. Dla mnie był to zaszczyt – mówiła Krystyna Kowalewska.

Po przyjęciu rezygnacji nadszedł czas na wybór nowego wicestarosty. Zgodnie z przepisami, kandydata na to stanowisko wskazuje starosta, ale jego wybór musi zaakceptować Rada Powiatu. Starosta Bogumił Sobczyk zaproponował Paulinę Polak. To jej pierwsza kadencja w Radzie Powiatu (od 2019 roku była nieetatowym członkiem Zarządu Powiatu). Zawodowo związana była z Gminą Olkusz, gdzie pracowała na stanowisku dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji.

Paulinę Polak w głosowaniu tajnym poparło 19 radnych, a 3 wstrzymało się od głosu.

-Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy oddali głos za moim wyborem, również wszystkim tym, którzy wstrzymali się, a nie byli przeciw. Jest to dla mnie ogromny mandat zaufania i jeszcze raz podkreślam słowa, które powiedziałam przed głosowaniem: obiecuję współpracę z każdym środowiskiem, ze wszystkimi radnymi. Jeszcze raz bardzo dziękuję – mówiła po ogłoszeniu wyników głosowania nowa wicestarosta Paulina Polak.

Kolejne głosowanie dotyczyło obsadzenia stanowiska nieetatowego członka Zarządu Powiatu, które zwolniło się po wyborze nowej wicestarosty.  Zajęła je Krystyna Kowalewska. Za taką decyzją w glosowaniu tajnym opowiedziało się 17 radnych, a 5 wstrzymało się od głosu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mike
mike
9 dni temu

Wy z tymi maskami to tak na poważnie czy tylko dla mediów jak większość bo nie wierzę, że w pracy również siedzicie w maskach.