Wolbrom

Za nami rekordowo liczny, doroczny międzynarodowy turniej judo w Wolbromiu. Tym razem dwudniowe święto UKS Judo Wolbrom zgromadziło na matach w hali przy Leśnej 2 w sumie ponad 400 zawodników w różnym wieku z 5 krajów i 36 klubów sportowych. Jedną z przyczyn tak licznej frekwencji była nie tylko sympatia do Wolbromia, ale też… pandemia, która sprawiła, że zawodnicy chętnie korzystają z możliwości startu w zawodach po długiej przerwie.

Cykliczne wydarzenie, jakim jest dwudniowy maraton zawodów organizowanych  przez Uczniowski Klub Sportowy Judo Wolbrom na stałe już wpisało się w kalendarz  imprez sportowych Wolbromia, ale także PZ Judo. W ramach tegorocznego, XIII już międzynarodowego turnieju rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Juniorek i Juniorów oraz Juniorek i Juniorów Młodszych, Turniej Rankingowy Młodzików i Młodziczek, a także Międzynarodowy Turniej Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Było to ogromne wyzwanie logistyczne, ale nade wszystko prawdziwe święto judo w Wolbromiu.

W organizację tego ważnego dla wolbromian turnieju mocno angażują się nie tylko klubowi działacze i trenerzy, ale także rodzice zawodników, co sprzyja integracji szeroko pojętej społeczności związanej z lokalną tradycją judo. Poza organizacją regulaminowego przebiegu zawodów, konieczne jest przygotowanie zaplecza socjalnego – w Wolbromiu sprzyja temu piękne położenie hali sportowej w parku przy Domu Kultury, gdzie zawodnicy oczekujący na start lub podsumowanie zawodów mogą spędzić bezpiecznie czas na zewnątrz budynku, zrobić rozgrzewkę czy odpocząć, a nawet skorzystać z przygotowanych na grillu kiełbasek.

W tym roku w zawodach poszczególnych kategorii rywalizowała rekordowa liczba uczestników – w ciągu dwóch dni na trzech tatami wystąpiło w sumie 428 zawodników w różnym wieku i stopniu zaawansowania. Do Wolbromia przyjechali zawodnicy z 35 klubów z Polski, Węgier, Słowacji, Czech i Rumunii, a zawody sędziowało 12 uprawnionych sędziów – wśród nich wychowankowie UKS Judo Wolbrom.

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej organizatora.

Galeria zdjęć z sobotnich Międzynarodowych Mistrzostw Małopolski Juniorów i Juniorek oraz Juniorów i Juniorek Młodszych oraz Turnieju Rankingowego Młodzików i Młodziczek:

 

Za nami rekordowo liczny, doroczny międzynarodowy turniej judo w Wolbromiu. Tym razem dwudniowe święto UKS Judo Wolbrom zgromadziło na matach w hali przy Leśnej 2 w sumie ponad 400 zawodników w różnym wieku z 5 krajów i 36 klubów sportowych.
Zdjęcia: Ewa Barczyk
« 1 z 5 »

Galeria zdjęć z niedzielnego Turnieju dla Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom:

Za nami rekordowo liczny, doroczny międzynarodowy turniej judo w Wolbromiu. Tym razem dwudniowe święto UKS Judo Wolbrom zgromadziło na matach w hali przy Leśnej 2 w sumie ponad 400 zawodników w różnym wieku z 5 krajów i 36 klubów sportowych.
Zdjęcia: Ewa Barczyk
« 1 z 8 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze