Olkusz

W minionych tygodniach na naszych łamach często pojawiały się interwencje naszych Czytelników dotyczące ulicznego oświetlenia. Wyłączanie lamp na noc, czy ich świecenie się w ciągu dnia to jednak nie jedyne kwestie nurtujące mieszkańców: ostatnio otrzymaliśmy zgłoszenie o lampie świecącej co prawda w odpowiednim czasie – czyli po zmroku – ale oślepiającej kierowców.

Mowa o lampie zlokalizowanej na Osiedlu Młodych w Olkuszu, przy skrzyżowaniu ul. 29 Listopada i wjazdu na ul. Krasińskiego.

„Sama latarnia jako obiekt i kwestie, do których została przeznaczona wydaje być się w porządku, natomiast problem wynika wtedy, gdy poruszamy się ul. Krucza Góra w kierunku ul. 29 Listopada. Latarnia pechowo świeci tak, że gdy zmierzamy w kierunku skrzyżowania tych dróg, sprawia wrażenie nadjeżdżającego auta, dodatkowo oślepiając kierowcę. Wracamy tą drogą z pracy i jest to dość uporczywe” – napisał do nas zmotoryzowany mieszkaniec.

Za przedmiotową latarnię odpowiada gmina, dlatego zapytaliśmy olkuski magistrat, czy wskazana przez naszego Czytelnika lampa świeci prawidłowo.

„Lampa znajduje się na terenie prywatnym w związku z prowadzoną tam działalnością gospodarczą. Jej ustawienie, w porozumieniu z właścicielem, zostało natomiast skorygowane, by zmniejszyć ewentualne uciążliwości dla uczestników ruchu” – odpowiedział nam rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze