Olkusz

We wtorek w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu policjantki z olkuskiej komendy zajmujące się profilaktyką, spotkały się uczniami klas ósmych, by porozmawiać z nimi o odpowiedzialności karnej. Spotkanie miało również na celu zapoznać uczniów ze specyfiką służby w Policji, co daje możliwości młodym ludziom podjęcia decyzji dotyczących przyszłości zawodowej.

Podczas spotkania z młodzieżą policjantki  wyjaśniały  czym jest czyn karalny i demoralizacja oraz jakie środki wychowawcze i poprawcze może zastosować sąd wobec osoby nieletniej. Mundurowe opierały się o przepisy nowej ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich z dnia 9 czerwca 2022 roku.

Druga cześć spotkania dotyczyła służby w Policji i była okazją, by promować wśród młodych ludzi zawód policjanta. Podczas prelekcji mundurowe  podzieliły się własnym doświadczeniem związanym ze służbą. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała informacji nt. pracy policjantów poszczególnych wydziałów, zespołów i sekcji, jakie znajdują się w komendzie. Policjantki rozmawiały z młodzieżą o perspektywach, jakie daje służba w Policji. Uczniom przedstawiono etap kwalifikacyjny, wymogi, jakie musi spełniać kandydat do Policji oraz szczegółowy proces rekrutacji. Takie spotkania z policjantami  mają  na celu, przygotować młodych ludzi do podjęcia decyzji co do dalszych etapów kształcenia, a ponadto mają wartość dydaktyczną i wychowawczą w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom i młodzieży nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

No i dużą szansą na pilnowanie podczas szkolenia domu karła z Żoliborza, albo ochrona schodów donikąd przed brutalnymi atakami przy użyciu wieńców przez suwerena.
Resztą znajdziecie drogie dzieci na YT.