Zmiany klimatyczne postępują w szybkim tempie. Alternatywą dla redukcji emisji szkodliwych spalin jest przesiadka do wydajnych i cichych samochodów elektrycznych. W ramach prowadzonej polityki zrównoważonego rozwoju, Grupa Atrium uruchomiła kolejną stację ładowania samochodów na prąd – tym razem w Atrium Olkusz. Punkt znajduje się w ogólnodostępnym miejscu na parkingu centrum i umożliwia szybkie ładowanie pojazdu. To dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Kraków – Katowice, którzy mają teraz możliwość doładowania swoich aut.

Pod koniec 2019 roku w Polsce jeździło już ponad 8 tys. aut elektrycznych i liczba ta sukcesywnie rośnie – informują Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). To wciąż jednak dużo mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej. Jednym z powodów powstrzymujących kierowców przed decyzją o zakupie auta z elektrycznym napędem jest brak rozwiniętej infrastruktury.

Grupa Atrium aktywnie włącza się w budowanie świadomości o nadchodzącej elektryfikacji, stanowiącej alternatywę dla tradycyjnych paliw. Stacja ładowania w Atrium Olkusz jest pierwszą w tym mieście i położona jest w strategicznym punkcie, na trasie między Krakowem i Katowicami. Do tej pory najbliższe stacje ładowania pojazdów elektrycznych znajdowały się w tych właśnie miastach.

– Samochody elektryczne stanowią przyszłość motoryzacji. Zaawansowana technologia to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo pasażerów, ale również wkład w ochronę środowiska, obniżenie poziomu zanieczyszczenia i hałasu, oraz w ogólny dobrostan nas samych – mówi Angelika Gawliczek, dyrektor Atrium Olkusz. – Cieszymy się, że wspólnie z PGE Nowa Energia uruchomiliśmy pierwszą stację w naszym mieście, gdyż pomiędzy dużymi aglomeracjami, jakimi są Katowice i Kraków, brakowało do tej pory punktu ładowania. Grupa Atrium konsekwentnie wyznacza kierunek, w którym powinny podążać centra handlowe, realizując w ten sposób politykę zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej – dodaje.

Kierowcy aut elektrycznych mają w Atrium Olkusz możliwość szybkiego ładowania pojazdów zarówno prądem stałym o mocy 50kW, jak i prądem zmiennym o mocy do 22 kW. Na stacji szybkiego ładowania typu multistandard, zlokalizowanej na parkingu centrum handlowego, naładowanie baterii samochodu o przeciętnej pojemności od 0 do 80% pojemności potrwa do 30 min.

***

Atrium European Real Estate Limited

Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio Grupy znajdują się 32 centra i nieruchomości handlowe zlokalizowane w czterech krajach, o wartości rynkowej 2,7 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej powyżej 870 000 mkw. W Polsce Atrium posiada 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej 474 500 mkw. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

GRUPA ITBC COMMUNICATION 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
2 lat temu

Cena… cena… cena?