zkg_km1

Zima jeszcze nie zagościła na dobre, ale niekiedy temperatury spadają poniżej zera. Pasażerowie miejskiej komunikacji skarżą się, że w autobusach, zwłaszcza rano, jest bardzo zimno.

– Wiem, że jak na grudzień jest ciepło, ale gdy wcześnie rano jadę do pracy, w autobusach temperatura niekiedy nie różni się od tej na zewnątrz. Po kilkuminutowym oczekiwaniu na przystanku oczekiwałbym podróży w nieco lepszych warunkach. Gdy zwróciłem uwagę kierowcy, usłyszałem, że powinienem się cieplej ubierać – skarży się jeden z mieszkańców Olkusza.

Zapytaliśmy szefa Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, kiedy kierowca ma obowiązek włączyć ogrzewanie. – Gdy temperatura spada poniżej pięciu stopni, ogrzewanie jest obowiązkowe. Jeśli kierowca nie stosuje się do tego przepisu, wówczas naliczamy karę w wysokości 60 złotych za kurs. Każdy taki przypadek najlepiej zgłaszać bezpośrednio do nas. Na pewno wyciągniemy stosowne konsekwencje – zapewnia przewodniczący ZKG Wojciech Gleń.

Dla zmarzniętych pasażerów podajemy numer telefonu do ZKG „KM” w Olkuszu – 32/ 641 39 14.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Apostata
Apostata
10 lat temu

[quote name=”majkel”]To jest naprawdę przesadne, że nawet podczas niedzielnych Mszy Kościół p.w. św. Maksymiliana nie jest ogrzewany. Po powrocie do domu trzeba się solidnie wygrzać, najlepiej rosołem. Przecież parafianie składają w jakimś celu ofiary w kopertach i na konto parafialne, np w pierwszą niedzielę grudnia uzbierano ponad 3 tysiące zł. Czy prace związane z odnowieniem zewnętrznej elewacji budynku wiążą się chociaż z ociepleniem kościoła???[/quote]

Każdy kościół zbiera przede wszystkim na haracz dla pałacy Watykanu, potem na alimenty dla dzieci księży, potem na zapawnienie wszelkich wygód dla kleru… a na ogrzewanie kościoła i wszelkie inne prace wyłudzi z kasy budżetu miasta radny Łukasz Kmita i jemu podobni, podobnie jak było z przykościelnym parkingiem i jeszcze diabli wiedzą z czym! 😆

A swoją drogą po kiego czorta marznąć, tracić czas i wysłuchiwać w kółko tego samego, bozi nie ma. 😆

majkel
majkel
10 lat temu

To jest naprawdę przesadne, że nawet podczas niedzielnych Mszy Kościół p.w. św. Maksymiliana nie jest ogrzewany. Po powrocie do domu trzeba się solidnie wygrzać, najlepiej rosołem. Przecież parafianie składają w jakimś celu ofiary w kopertach i na konto parafialne, np w pierwszą niedzielę grudnia uzbierano ponad 3 tysiące zł. Czy prace związane z odnowieniem zewnętrznej elewacji budynku wiążą się chociaż z ociepleniem kościoła???

mikej
mikej
10 lat temu

Nie opłaca się ogrzewać w tygodniu na 2 czy 3h dziennie. A na rekolekcje można nie chodzić jak jest zimno i po sprawie.

Mieszkaniec Młodych
Mieszkaniec Młodych
10 lat temu

A w kosciele moze teżbędzie cieplej – juz nie mówię ciepło. Mozna zamarznąć. i na rekolekcjach dzieci przemarzały, przez godzinę. Jkaby sie nie dąło podgrzac choćby stopni ołtarza na których dawniej dzieci siadały nawet bo byly ciepłe. Ale był inny proboszcz.
W bazylice Andrzeja podgrzewane płyty dają wiele ciepła dla nóg stojących zmarzniętych ludzi.

mikej
mikej
10 lat temu

Włączyć to jedno, a czy ono działa to druga sprawa. Zwykle w olkuskich autotrupobusach ogrzewanie działało ostatnio w ub.wieku i to pod warunkie, że autobusy te jeździły tam gdzie były pierwotnie zarejestrowane, czyli na południu Włoch i w Hiszpani. Ostatnio jeden z przewoźników zakupił autobusy używane w Hiszpani. Klima będzie, ale uszkodzona, a ogrzewanie zapewne będzie działało do +10 stopni.