Ogłoszenie UMiG Olkusz

Dobiegł końca pierwszy etap przebudowy ul. Kpt. Hardego w Olkuszu. To jedna z wielu inwestycji drogowych, realizowanych obecnie w Gminie Olkusz. Zakończona przebudowa placu przed Szkołą Podstawową Nr 3 w Olkuszu o wartości 465 tys. złotych to wstęp do dalszej przebudowy tej ulicy.

– To początek inwestycji drogowych w bardzo ważnej części Osiedla Pakuska. Rozpoczęliśmy od placu przy szkole, ponieważ jest to miejsce newralgiczne ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a także rodziców i opiekunów, którzy codziennie korzystają z tej infrastruktury. W kolejnych etapach będziemy chcieli prowadzić prace w kierunku ul. Biema – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W ramach zakończonego remontu wykonano całkowicie nową nawierzchnię przed Szkołą Podstawową Nr 3, chodnik i miejsca postojowe. Przebudowana została również kanalizacja oraz sieć elektroenergetyczna. Wartość prac to 465 tys. złotych. Na ich realizację Gmina Olkusz pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Plany inwestycyjne w zakresie modernizacji infrastruktury drogowej na ten rok są znacznie większe. Trwają prace związane z przebudową ulic: Orzeszkowej, Przemysłowej oraz Jasnej – najpierw w zakresie sieci wodno-kanalizacyjnej, a następnie w ramach przebudowy tej ulicy. W tym roku zabezpieczono także środki m.in. na przebudowę ul. Chopina, przejść dla pieszych w ul. Pakuska i 29. Listopada, oraz wykonanie projektów technicznych na przebudowę drogi w Niesułowicach oraz ul. Zielonej, Wyszyńskiego i Baczyńskiego.

Duże nadzieje burmistrz Roman Piaśnik wiąże z wnioskiem o dofinansowanie, złożonym na początku roku do programu Polski Ład. Przypomnijmy, że zapisano w nim szereg inwestycji drogowych: przebudowę drogi „od ronda do ronda” z wiaduktem w ciągu ul. 29. Listopada i niwelacją skarpy na skrzyżowaniu z Al. 1000-lecia, a także przebudowę ulic Baczyńskiego, Orzeszkowej (odcinka początkowego), Nullo (od ul. Słowackiego do ul. Polnej), Armii Krajowej, Kolberga, Pomorskiej, Gwarków i Dąbrowskiego. Poza tym planowana jest przebudowa ul. Leśnej w Osieku i drogi w Olewinie oraz budowa ul. Akacjowej w Żuradzie. Ważną część planów stanowi budowa oświetlenia przy ul. Leśnej w Osieku, przy ul. Gwarków i Krucza Góra w Olkuszu, a także budowa odcinków sieci oświetlenia ulicznego na ulicach: Jurajskiej, Polne Wzgórze, Spacerowej, Widokowej, Zamkowej, Na Skraju i Skalistej. Przewidziano także remont sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na drogach o długości prawie 4 km w ulicach: Pomorskiej, Stary Olkusz, Gwarków, Baczyńskiego, Orzeszkowej, Nullo, Armii Krajowej, Kolberga, Rabsztyńskiej, Sikorka oraz w Olewinie.

– Złożony przez nas wniosek o dofinansowanie planowanych inwestycji drogowych osiągnął wartość 100 mln złotych. Gorąco liczę na to, że zostanie pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu dokonamy prawdziwej rewolucji w jakości infrastruktury drogowej, co znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort wszystkich Mieszkańców i Gości Miasta i Gminy Olkusz. Swoją pracę w zakresie rzetelnego przygotowania wniosku wykonaliśmy, pozostaje nam z nadzieją czekać na jego pozytywne rozpatrzenie – podsumowuje burmistrz Roman Piaśnik.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Po co przejścia na ul. Pakuska? Przecież nie ma tam jakiegoś ogromnego ruchu aut?