Powiat

W ubiegłym tygodniu w powiecie olkuskim zatrzymano do kontroli drogowej kilku nietrzeźwych kierowców. W czwartek 16.06. br. policjanci z komisariatu w Bukownie interweniowali wobec 53-letniego mężczyzny, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, kierował fordem i przewoził pasażera. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Spacerowej w Bukownie. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca forda nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a pojazd, którym się poruszał, nie posiada aktualnych badań technicznych. 

Z kolei w sobotę  policjanci z Wolbromia interweniowali wobec 29-letniego kierowcy, który w wjechał w jedną z posesji znajdującej się przy ulicy Kościuszki. Mężczyzna wiózł pasażera, który karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Olkuszu.  Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że 29-latek był nietrzeźwy – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd, którym kierował nie ma aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Bukownie interweniowali wobec 26-letniego kierowcy audi. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Bukowna ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze