Powiat

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w niedziele (19.06. br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy  Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili na drogach naszego powiatu akcję „Bezpieczny Motocyklista”. Podczas tych działań policjanci kontrolowali kierujących jednośladami, sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają.

Policjanci „uzbrojeni” w oznakowane radiowozy oraz motocykle i sprzęt do rejestrowania wykroczeń w niedzielę przeprowadzili akcję „Bezpieczny motocyklista”. Działania te maja charakter cykliczny i podejmowane były na drogach powiatu olkuskiego.  Policjanci sprawdzali prędkość z jaką  poruszali miłośnicy jednośladów, jak również  stan trzeźwości kierujących.  Kontrolowali czy kierowcy posiadają odpowiednie uprawnienia oraz  stan techniczny pojazdów. W trakcie działań policjanci skontrolowali 79 motocyklistów i ujawnili 4 wykroczenia  dotyczące przekroczenia prędkości. Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy  i jeden dowód rejestracyjny.

Na drogach powiatu olkuskiego można spotkać coraz więcej miłośników jednośladów. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą, co często  prowadzi do  wypadków z udziałem motocyklistów. Dlatego apelujemy do miłośników jednośladów o bezpieczną i rozważną jazdę, zgodną z przepisami i umiejętnościami.  Jazda motorem wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego nie warto przeceniać swoich możliwości do posiadanych umiejętności na drodze.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze